Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Telewizja Rydzyka pokazała "zoofilskie treści". Oto konsekwencje

26
Podziel się:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upomniała Telewizję Trwam za pokazanie na antenie pornograficznego ujęcia sceny zoofilii. Chodzi o wrześniową konferencję prasową na temat migrantów, gzie pokazano treści o takim charakterze. Szef Rady apeluje do nadawcy o "bardziej staranny dobór materiałów".

Telewizja Rydzyka pokazała "zoofilskie treści". Oto konsekwencje
Ojciec Rydzyk (Getty Images)

We wrześniu podczas konferencji prasowej Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego przekazano, że migranci z ośrodków Straży Granicznej mogą mieć "niebezpieczne powiązania" i uczestniczyli "w praktykach niezgodnych z prawem".

Zoofilskie treści przez 15 sekund. "Chęć dotarcia do widzów"

Pokazano wówczas zdjęcia z telefonów migrantów, którzy chcieli się dostać do Polski. Stwierdzono, że mieli się oni dopuścić aktów pedofilii i zoofilii. Nieocenzurowane fotografie pokazały widzom głównego wydania "Informacji" Telewizji Trwam.

Zdjęcie eksponowane było nieprzerwanie aż przez 15 sekund, co w audycjach informacyjnych jest wyjątkowo długim czasem ekspozycji nieruchomego obrazu i świadczy o wyjątkowej determinacji nadawcy w chęci dotarcia z tym bulwersującym obrazem do wszystkich widzów - alarmował wówczas Krzysztof Luft, który złożył skargę do KRRiT.

KRRiT: ocenzurowanie zdjęć było niewystarczające

Portal wirtualnemedia.pl dotarł do odpowiedzi KRRiT na tę skargę. Przewodniczący Rady podkreślił, że slajdy z konferencji prasowej rzeczywiście wyświetlano zbyt długo, jak na audycję i serwisu informacyjnego. Ponadto przed żadnym z ww. materiałów nie znalazło się ostrzeżenie o drastyczności emitowanych treści.

Dodatkowo należy stwierdzić, że samo ocenzurowanie zdjęć (czarne elementy przysłaniające miejsca intymne), na które nadawca wskazał w stanowiskach, pochodziło od MSWiA, a nie od nadawcy i w ocenie KRRiT było niewystarczające - czytamy w stanowisku, do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

KRRiT upomina telewizję Rydzyka

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwróciła się do nadawcy TV Trwam z prośbą o "dołożenie w działalności programowej Fundacji, w szczególności w zakresie redagowania serwisów informacyjnych".

Prosi też o większą staranność w doborze materiałów przeznaczonych do emisji w porach swobodnego dostępu do programu małoletnich odbiorców, tak aby nie stwarzać zagrożenia dla ich fizycznego, psychicznego lub moralnego rozwoju.

Podobny apel do Kurskiego

Wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwróciła się z podobnym apelem do prezesa TVP Jacka Kurskiego. KRRiT zwracała uwagę, że tylko raz prowadząca program ostrzegła widzów, że pokazane zostaną drastyczne treści.

Poza tym, jak uważają przedstawiciele KRRiT, "wprowadzenie na zdjęciach czarnych elementów przysłaniających miejsca intymne nie było wystarczającym środkiem".

Zobacz także: Ogromna meduza-widmo w końcu spotkana. Nagranie naukowców z USA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Bez cenzury
2 miesiące temu
Rosja przekupuje prawicę, gdyż jej dalekosiężnym celem jest rozwalenie Unii Europejskiej: wtedy łatwiej będzie Kremlowi wpływać na politykę poszczególnych rządów. Prawicowi populiści chętnie biorą pieniądze od Rosjan, bo nienawidzą „lewackiej Unii”. Bardzo im imponuje rządzący twardą ręką prezydent Putin (też by tak chcieli u siebie. Narodowcy z Polski, Francji i całej Europy biorą kasę od Putina a ordo opłaca Kaję Godek i jej fundację a ordo luris jest opłacane przez Kreml czyli Putina. Konfederacja i Kaczyński się wdzięczą do Putina. Wszędzie piszą o tym od kogo narodowcy w całej Europie biorą kasę. Ciekawe co zrobią jak ich Putin wyroluje i wykorzysta do swoich celów a narodowcy zamiast swoich wymarzonych nacjonalistyczno religijnych krajów będą mieli Rosję składającą się ze wszystkich państw europejskich? Putin ma dyktatorskie zapędy. On chce zrobić ZSSR i Rosję z całego świata albo w ostateczności tylko z Europy.
andu
6 miesięcy temu
Upomnienie... jakiś żart znaczy
KapucynBosy
6 miesięcy temu
Szef Rady apeluje czy błaga Ojca Dyrektora ????
Alkus
6 miesięcy temu
Teddy pokaż babciom Pornhuba ZUS będzie z ciebie dumny
ARRRr
6 miesięcy temu
ja się zastanawiam co tu na forum robią "koscielniacy" , powinni być na forach TVtrwoń, TVRewolucja, TVPiS, ... ale nie tutaj . Ale dlaczego p.w. stacje nie mają forum ???? odpowiedź jest prosta - nie akceptują opozycji aby być publicznie "opluwani" , oni by wszelką opozycję jak Hitler by ....
Marek
6 miesięcy temu
Wszyscy apelują, o zachowanie standardów, o zdrowy rozsądek, o pokój....czy ktoś tych apeli słucha i coś dobrego z tego wynika ?
Qqq
6 miesięcy temu
Upomnienie...inne tv(poza reżimową)dostałyby parę baniek kary.
Beck
6 miesięcy temu
"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego". Józef Beck
Toruń
6 miesięcy temu
Wszystkie religie i sekty powstały w momencie, gdy pierwszy biedny cwaniak znalazł pierwszego naiwniaka z pieniędzmi.
Kolęda
6 miesięcy temu
W tym roku, kopertę z kolędy zamiast klechom przekażę KRÓLOWI POLSKI JURKOWI OWSIAKOWI NA WOŚP. i TAK BĘDĘ CZYNIŁ DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ.
Dorota 34
6 miesięcy temu
Wzadzidz go za kratki w końcu się doigrasz Rydzyk nadeszła ta chwila w końcu
Gość
6 miesięcy temu
Żeby uzdrowić kościół przynajmniej w Polsce, należałoby się wziąć za rozliczenie hierarchów kościelnych. Oni co prawda nie zabijają, nie zdradzają, ale za ich zgodą mord, zdrada i pedofila mają się dobrze w Polsce i na świecie..
Gość
6 miesięcy temu
W kościele katolickim są eksperci od prawie wszystkiego. Szkoda tylko, że nie znajdziesz tam prawdy. Gdyby "duchowni" rozmawiali z Bogiem, to głosiliby prawdę. Nie znajdziesz tam miłości, szacunku, współczucia ani dobrej rady. Tu bogiem jest mamona. Kto mi wytłumaczy po co są ludziom potrzebne te średniowieczne, czarodziejskie obrzędy?
Szara
6 miesięcy temu
TVP i TV Trwam...tylko oni mogą się zniżyć do rozpowszechniania takiego badziewia. Poza tym kto uwierzy klechom, że te obrazki są dla nich gorszące 😁😂🤣
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić