Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Rydzyk grzmi. "Idzie nowy totalitaryzm"

335
Podziel się:

Tadeusz Rydzyk twierdzi, że nadchodzi "nowy totalitaryzm". - Może obozy koncentracyjne, przemoc, mordowanie nie nastąpią tak szybko, bo teraz niszczy się człowieka inaczej - mówi. I dodaje, że "młodzież nam psują ateiści, lewica".

Rydzyk grzmi. "Idzie nowy totalitaryzm"
listopad 2021, Tadeusz Rydzyk (AKPA, AKPA)

Uroczystości związane z 30. rocznicą powstania Radia Maryja odbyły się w sobotę 4 grudnia w Arenie Toruń. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób, między innymi ministrowie, posłowie i liczni biskupi. Swoje przemówienie wygłosił założyciel i dyrektora rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk.

"Nowy totalitaryzm"

W środę 8 grudnia portal Radia Maryja opublikował obszerny wywiad z Rydzykiem. 76-letni duchowny opowiedział w nim m.in. o tym, że marzy, aby Polacy prowadzili ze sobą dialog i "nie ulegali przeróżnym specom od niszczenia". Twierdzi, że media zaatakowały Kościół katolicki.

Widzimy, że idzie nowy totalitaryzm. Może obozy koncentracyjne, przemoc, mordowanie nie nastąpią tak szybko, bo teraz niszczy się człowieka inaczej. Jeżeli ktoś nie idzie za inżynierami tego innego porządku świata, to takich ludzi się eliminuje z życia (...). Temu niestety służą dziś media. To dzisiejsza broń. Wystarczy popatrzeć na wybory w Stanach Zjednoczonych, jak potraktowano w mediach Donalda Trumpa, prezydenta mocarstwa - stwierdził Rydzyk, cytowany przez Radio Maryja.

Rydzyk podkreśla, że chciałby, aby jego przesłania trafiły mocniej do młodych ludzi. Zaznacza jednak, że "trudno do nich trafić".

Młodzież nam psują ateiści, lewica. Oni mają do dyspozycji potężne media, internet. Starsi już często sobie odpuszczają wychowanie młodzieży, bo nie mają siły albo nie wiedzą, jak do niej podejść, nie mają cierpliwości. A miłość wymaga cierpliwości i rozmowy - dodaje.

Budzi kontrowersje

Tadeusz Rydzyk ma wielu swoich zwolenników, ale także przeciwników. - Nieraz podchodzą do mnie ludzie i mówią: "Przepraszam ojca". "Ale za co? Przecież my się nie znamy" – odpowiadam. "Ja tak nienawidziłem ojca…" – słyszę nieraz - mówi.

Któregoś razu leciałem do Stanów Zjednoczonych. Miałem przesiadkę w Monachium, wychodzę z samolotu, ludzie podchodzą do mnie, witają się. Podszedł też jeden młody człowiek: "A skąd ja księdza znam? Czy ksiądz nie jest czasem biskupem?". Na początku celowo nie mówiłem kim jestem, kontynuowaliśmy rozmowę, ale nie dawał za wygraną. "Wie Pan, ja jestem podejrzany typ, Rydzyk się nazywam" – powiedziałem w końcu. A on? Odskoczył raptem, jakby coś go sparzyło i krzyczał: "Nie lubię księdza! Nie lubię!". "Przepraszam, nie jestem cukierkiem, żeby mnie lubić. A dlaczego Pan odnosi się do mnie z taką niechęcią, skoro mnie Pan nie zna?" – dopytuję. "No bo z mediów wiem o księdzu" – odpowiedział. "A Pan wierzy tym mediom?" – kontynuuję. "Trzeba komuś wierzyć" – powiedział. Ja wierzę tylko Panu Bogu (...) - stwierdził Rydzyk
Zobacz także: Burze śnieżne i siarczysty mróz. Zimowy krajobraz w Czukotce w Rosji
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(335)
Kotolik
5 miesięcy temu
Dobrze, że urodził się ktoś taki jak Martin Luther i trochę zamieszał w tym kościele, chociaż i tak nie mają pokory.
Heniek
5 miesięcy temu
Obejrzyjcie na Youtube filmy "Lampa w ciemności" i "Kąkol wśród pszenicy". Gdzie naprawdę czai się groźny totalitaryzm?
Zyggi
5 miesięcy temu
Nie warto nawet tego skomętować,szkoda śliny.
Sylwia...
5 miesięcy temu
Po prostu ma dużego Pietra.... że Kurek z pieniędzmi zostanie w końcu Zamknięty!!!!!i oby jak najszybciej bo są inne wydatki o których rządzący całkowicie Zapomnieli !!!!!!!
bvvc
5 miesięcy temu
W Monachium go nie lubią przecież ukrywał się tam kilka lat i tam podpatrzył RM które jest tam do dziś i nie jest owiane złą sławą
Anusia
5 miesięcy temu
Wam psuja towarzyszu? A mlodziez to wasza wlasnosc?
avatar
5 miesięcy temu
jakby nie patrzeć to tysiącletnia rzesza tyko bebzonom się udała,
Grzegorz
5 miesięcy temu
Te jego gadki... jakiś poziom przedszkola. Rozumiem, że starsi z początkiem demencji to kupują, generalnie dzisiejsze pokolenie osiemdziesięciolatków jest gorzej wykształcone, ale nie wróżę mu sukcesów za jakieś dziesięć lat - jeśli jeszcze będzie żył.
typowy
5 miesięcy temu
wor w zakonie
Pozdro
5 miesięcy temu
Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Masz pan media swoje i nimi szczujesz... inni mają swoje media i też szczują. To czemu się dziwisz, gdy w politykę się mieszasz. Dodatkowo wyciągasz kasę od staruszków. Młodzież widzi i słucha, ma was totalnie w poważaniu. Sami zniszczyliście wiarę katolicką. A gdy mamona jest wyżej przed oczyma to nie ma możliwości abyś szerzył swoje ideały w prawdzie i szczerości. Skoro Twój księże przekaz nie działa to oznacza, że raczej z Tobą jest problem - Ty jesteś jeden a ich są tysiące. Poza swoją rodziną, w której filarem jest społeczeństwo 60+ to w zasadzie nie ma nic poza (są bardzo nieliczne jeszcze wyjątki). Oni kiedyś odejdą i TY też i to będzie koniec tego epizodu w życiu pod przykrywką pseudo wiary. Zabobon pójdzie do piachu wraz z wiernymi - koniec.
Vicit
5 miesięcy temu
jakiż to dobry człowiek, jakże on nas miłuje, jak cudownie rozmawia z nami jak z niepełnosprawnymi umysłowo.
Polak
5 miesięcy temu
kościół katolicki jest matką wszystkich totalitaryzmów!
Obywatel
5 miesięcy temu
Ten nowy totalitaryzm już jest. Zarządza nim kościół katolicki. A kler katolicki jest największym oprawcą w dziejach ludzkości. Ale już niedługo ten katolicyzm padnie.
***** KK
5 miesięcy temu
To chyba nie ateiści i lewica z gwałcenia nieletnich zrobiła sobie rozrywkę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić