Terlecki przyłapany. Suski za to by go do samochodu nie wpuścił

175

Kilka dni temu Ryszard Terlecki został przyłapany na paleniu papierosów w służbowej limuzynie. Koledzy i koleżanki z ławy sejmowej wyrazili się jasno, co sądzą na temat tego nałogu. A Marek Suski stwierdził nawet, że wicemarszałka nie wpuściłby do swojego auta.

Terlecki przyłapany. Suski za to by go do samochodu nie wpuścił
26.04.2022. Palac Prezydencki. Powolanie Magdaleny Rzeczkowskiej na stanowisko ministra finansow. n/z Ryszard Terlecki (FORUM, Jacek Szydlowski)

17 sierpnia wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki uczestniczył w obchodach 160. miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie. Na miejsce przyjechał limuzyną z szoferem, w towarzystwie posła Waldemara Andzela. Polityka przyłapano na paleniu papierosów w służbowym aucie.

Ryszard Terlecki i jego "palący prpblem"

"Fakt" zapytał Centrum Informacyjne Sejmu, czy Terlecki poniesie jakieś konsekwencje oraz ile kosztowało w tym roku czyszczenie jego pojazdu. Odpowiedź była lakoniczna i wymijająca.

Wszystkie samochody stanowiące flotę Kancelarii Sejmu są rutynowo i regularnie czyszczone przez osoby zatrudnione w Kancelarii Sejmu przy pomocy środków i urządzeń posiadanych przez Kancelarię Sejmu. W związku z tym wyodrębnienie kosztów jednorazowego czyszczenia konkretnego pojazdu nie jest możliwe - odpowiada CIS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magdalena Ogórek chciałaby poprowadzić debatę Tusk - Kaczyński? "Jestem otwarta na każde wyzwanie"

"Fakt" poprosił także samego Terleckiego o komentarz, ale wicemarszałek nie jest skłonny do rozmów z dziennikarzami. Dziennik zapytał więc kilku posłów z różnych partii o to, co sądzą o nałogu Terleckiego.

U siebie w samochodzie bardzo wszystkich proszę, żeby nie palili. W moim prywatnym. Co do innych osób, niektórzy palą, cóż na to poradzić. To jest silniejsze, bo to jest nałóg, więc każdemu bym polecił, żeby walczył z nałogiem — powiedział Marek Suski.

Paweł Hreniak z PiS zachęcił Terleckiego do rzucenia palenia. Monika Falej z Lewicy nawiązała do znanego plakatu z kampanii przeciw paleniu. Stwierdziła, że nie powinno się palić papierosów.

Papierosy są do d***y. Nie powinno się palić, ja nie palę w sumie od urodzenia, polecam to też marszałkowi Terleckiemu — mówi posłanka Lewicy.

Politycy z innych partii stwierdzili, że palenie w aucie powinno być zabronione, ponieważ naraża to zdrowie kierowcy i innych pasażerów. PiS prawdopodobnie nie wyciągnie żadnych konsekwencji. Rzecznik partii Rafał Bochenek powiedział, że nie jest to "palący problem".

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić