Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Terlikowski o willi Jędraszewskiego. "Po co emerytowi dwustumetrowe mieszkanie?"

146

Nie milkną echa tematu emerytury Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Do sprawy odniósł się Tomasz Terlikowski. Dziennikarz zastanawia się po co "samotnemu mężczyźnie" potrzebny jest tak wielki apartament?

Terlikowski o willi Jędraszewskiego. "Po co  emerytowi dwustumetrowe mieszkanie?"
Terlikowski o willi Jędraszewskiego. (Facebook, Wikipedia)

Postać Marka Jędraszewskiego od lat budzi skrajne emocje. Zwolennicy metropolity krakowskiego mówią, że to dobry duchowny, który "nie boi się głosić prawdy chrystusowej" - podaje dziennik.pl.

Przeciwnicy wytykają mu m.in. zaangażowanie polityczne i zarzucają mowę nienawiści. Teraz formułują kolejny zarzut. Chodzi o miejsce i okoliczności, w jakich powstaje rezydencja, w której Jędraszewski ma spędzić jesień życia. Sprawę skomentował dziennikarz Tomasz Terlikowski.

Podnoszony czynsz świeckim, tak by sami zrezygnowali z wynajmu mieszkań, bo ich obecność mogłaby przeszkadzać arcybiskupowi emerytowi. Łamanie standardów, których złamanie zarzucano proboszczowi Bazyliki Mariackiej, i których złamanie miało być powodem wezwaniem go do rezygnacji - to wszystko oczywiście jest nie do pogodzenia z nauczaniem społecznym Kościoła - zaczyna swój wpis na Facebooku Terlikowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Horror w Finlandii. Strzelanina w podstawówce

Dziennikarza i filozofa frapuje jeszcze inna sprawa. Zastanawia się, po co Jędraszewskiemu, który nie posiada rodziny – potrzebny jest tak wielki apartament.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Ale mnie - tak osobiście - fascynuje pytanie, po co arcybiskupowi emerytowi dwustumetrowe mieszkanie. Samotny mężczyzna, jak sądzę, chyba nie potrzebuje aż takich przestrzeni. Ale co ja tam wiem o standardach życia emerytowanych metropolitów - zastanawia się Terlikowski.

Z pomocą przyszli internauci, którzy starają się "wyjaśnić" Jędraszewskiego. "Ego tez gdzieś trzeba zmieścić" - zauważa jeden z komentujących. "Czepiacie się. Mógł wybrać Wawel" - napisał kolejny. Inna internautka przywołuje słowa prosto z Biblii, dokładnie z Przypowieści Salomona - "Pycha kroczy przed upadkiem".

Przypomnijmy, że 24 lipca metropolita krakowski Marek Jędraszewski skończy 75 lat. Jeżeli Watykan nie postanowi inaczej, arcybiskup przejdzie na emeryturę. Pisaliśmy już o tym, że duchowny będzie miał za co żyć.

Arcybiskup zamieszka w samym centrum Krakowa. Właśnie trwa remont, bez zezwolenia konserwatora zabytków, w trzykondygnacyjnej rezydencji na plebanii w parafii św. Floriana.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić