Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Tłumy migrantów idą w stronę Polski. Niepokojące nagrania z Białorusi

538
Podziel się:

Nawet kilka tysięcy migrantów przemieszcza się w stronę polsko-białoruskiej granicy ze strony Białorusi. Zdaniem służb, będą próbowali masowo wkroczyć do Polski. Stanisław Żaryń, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, wylicza, że jest to największa do tej pory próba masowego, siłowego wejścia na teren Polski.

Tłumy migrantów idą w stronę Polski. Niepokojące nagrania z Białorusi
Tłum migrantów idzie w stronę granicy (Twitter)

- Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski — poinformował na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Niepokojące nagrania. Tłumy migrantów idą na granicę

W mediach społecznościowych pojawiły się liczne nagrania z Białorusi. Widać na nich, jak tłumy imigrantów przemieszczają się w stronę polskiej granicy. Służby wyliczają, że jest to największa do tej pory próba masowego wejścia na teren Polski.

W grupie przeważają młodzi mężczyźni. Płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT, poinformował, że liczba osób, która zbliża się do polsko-białoruskiej granicy "to nie setki, tylko tysiące". Na nagraniach widać, że migranci przemieszczają się wzdłuż autostrady, prosto pomiędzy tirami i samochodami.

Będą próbować przekroczyć granicę

O rosnącej liczbie migrantów w pobliżu granicy napisał również niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan. Jak mówi, na wczorajszym wielkim zgromadzeniu w Mińsku migranci podjęli decyzję o przeniesieniu się na przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi dzisiaj o godz. 12, aby spróbować przekroczyć granicę w jednej dużej grupie.

Przyjechały już pierwsze grupy. Kierowcy mówią, że taksówek jest tak dużo, że zdołał utworzyć się korek - napisał w mediach społecznościowych niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan.

Giczan zwrócił również uwagę na fakt, że opustoszały również ulice Mińska, pełne migrantów w ostatnim czasie. "Dziś tysiące (?) z nich przeniosło się ze stolicy Białorusi na przejście Kuźnica-Bruzgi, aby w jednej dużej grupie próbować szturmować granicę polską. Szturm zaplanowany jest na jutro rano. Obawiam się, że to może stać się naprawdę paskudne" - napisał Giczan.

Ponad 30 tys. prób przekroczenia granicy

Straż Graniczna przekazała, że na granicy Polski z Białorusią odnotowano w niedzielę 222 próby nielegalnego przekroczenia granic. Ponadto za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano 3 osoby: 2 obywateli Polski i obywatela Ukrainy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Zobacz także: Stan wyjątkowy ukrywa nieprzygotowanie? „Granica nie była chroniona”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(538)
ERWIN
3 tyg. temu
Kierunek Berlin Niech idą Ukraińcy mogą To oni też Droga wolna
1111
6 miesięcy temu
A nasi mondrale czekają aż będzie po herbacie zobaczymy tych wszechwładnych.
bez hurysy
6 miesięcy temu
Nadawać komunikaty czym będą polewani. Polewać ich z armatek wodnych wodą z dodatkiem świńskiej krwi. Polany muzułmanin po śmierci nie dostanie żadnej hurysy i nie trafi do nieba.
bez hurysy
6 miesięcy temu
Nadawać komunikaty czym będą polewani. Polewać ich z armatek wodnych wodą z dodatkiem świńskiej krwi. Polany muzułmanin po śmierci nie dostanie żadnej hurysy i nie trafi do nieba.
antypis
6 miesięcy temu
Jaki problem zaminować teren ?
Mk3
6 miesięcy temu
Nie rozumiem,dlaczego wojsko nie uzyje armatek wodnych? Wystarczy ich calkowicie zmoczyc,zagasic im te ogniska. Przemoczeni w nocy na mrozie,szybko by zrezygnowali,odechcialoby im sie koczowania i forsowania granicy.
ak001
6 miesięcy temu
Pytanie do naszego nierządu: czemu na granicy wschodniej nie stoi co najmniej połowa sił NATO? Czyżby PiSowi ta cała zadyma z Łukaszenką była na rękę? Może tu chodzi właśnie o to, aby występować w roli jedynego obrońcy Polski, Europy i chrześcijaństwa? W końcu ciemny plebs wszystko łyknie co PiS mu podsunie w TVPiS.
Bajkopisarz
6 miesięcy temu
Przecież szanowna redakcja niedawno chciała ich wpuścić, a funkcjonariuszy którzy strzegą granic - ośmieszała
Jasnowidz w P...
6 miesięcy temu
Bąkiewicza z jego chłopaczkami tam wyślijcie. Niech tam sobie maszerują.
Gutek
6 miesięcy temu
Wysłać lemparty, to sami uciekną.
Cywilizacja
6 miesięcy temu
Nadchodzi jesień średniowiecza. I kamień na kamieniu nie pozostanie.
Jezdziec
6 miesięcy temu
Putin by sobie poradził. Za przekroczenie dałby kilku kule w łeb i reszta musiałaby się zająć Białoruś. Tylko że do rosyjskiego dobrobytu jakoś nie garną się.
Polak
6 miesięcy temu
po dolnym slasku juz ich coraz wiecej na ulicach-czemu media o tym milcza???...
Żal
6 miesięcy temu
Niech Europa w końcu coś zrobi oprócz słów potępienia bo ręce opadają na to wszystko.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić