To będzie szczególny czas. Nie przegap ważnej daty

4

24 kwietnia wypada niezwykła pełnia Księżyca. Chodzi o Różowy Księżyc. Ta pełnia jest wyjątkowa, bowiem Różowy Księżyc może mieć wręcz gigantyczny wpływ na nasze życie, samopoczucie i nastrój. Niektórzy wierzą, że Różowy Księżyc przynosi nową energię. Oczywiście do tego typu kwestii należy podchodzić z dystansem.

To będzie szczególny czas. Nie przegap ważnej daty
Różowy Księżyc (Getty Images, KATRIN RAY SHUMAKOV)

Kwietniowa pełnia będzie absolutnie wyjątkowa. To dlatego, że mamy do czynienia z pełnią Różowego Księżyca. Wiadomo już, że Różowy Księżyc na niebie będzie można zobaczyć już 24 kwietnia.

O której pełnia Różowego Księżyca będzie widoczna najlepiej? Z wyliczeń ekspertów wynika, że w niebo warto spojrzeć o godz. 1:51. Właśnie wtedy to zjawisko będzie szczególnie imponujące.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkąd zacząłem robić rybę w ten sposób, cała rodzina nie chce jeść nic innego. To ich ulubiona kombinacja

Z astronomicznego punktu widzenia, Różowy Księżyc nie różni się od innych pełni. To po prostu czas, gdy Księżyc znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce, co powoduje, że jego tarcza jest w pełni oświetlona i widoczna z Ziemi.

Warunki atmosferyczne mogą jednak czasami wpłynąć na percepcję koloru Księżyca, co sprawia, że może on wydawać się złoty, pomarańczowy lub nawet lekko różowy, szczególnie gdy jest nisko nad horyzontem.

Różowy Księżyc: znaczenie

Pełnia Różowego Księżyca ma znaczenie w różnych kulturach, wierzeniach i tradycjach. W niektórych wierzeniach ludowych mówi się, że jest to czas odrodzenia, odnowy i oczyszczenia. To również czas, gdy wiele osób angażuje się w rytuały odnowy, jak na przykład wielkie porządki w domu czy przeobrażanie ogródka.

Astrologowie podkreślają, że pełnia Księżyca symbolizuje punkt zwrotny, kulminację, zakończenie lub przebudzenie. Podają też, że energię i wpływ Księżyca w pełni można czuć trzy dni przed, ale i trzy dni po lunacji.

Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu 2024 roku oznacza nowe przebudzenie dla wszystkich znaków zodiaku. Wierzono, że Różowy Księżyc wpływa na ludzi i ich relacje, niesie zmiany, oświetla nowe drogi i możliwości rozwoju. To intensywny okres emocjonalny. Pełnia Księżyca w kwietniu to także dobry czas na podsumowania, zamknięcia i uzdrowienia - donosi "Gazeta Pomorska".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić