aktualizacja 

To dzieje się w kościele. Polka z Londynu wszystko pokazała

745

W zabytkowym kościele św. Marka w Londynie już od dawna nie odbywają się nabożeństwa. Obecnie w dawnej świątyni mieszczą się różne restauracje, stoiska, a także odbywają się wydarzenia kulturalne. Polka mieszkająca w Londynie zrelacjonowała swoją wizytę w kościele.

To dzieje się w kościele. Polka z Londynu wszystko pokazała
Mercato Mayfair w Londynie (Instagram)

Magdalena Kosicka z Polski znana w sieci lepiej jako @magdalenabritish od ponad dekady mieszka w Londynie. Jest filolożką języka angielskiego i blogerką. Na Instagramie uczy angielskiego i pokazuje swoim obserwatorom brytyjską rzeczywistość.

Polka wybrała się ostatnio do modnego targu, który mieści się w kościele. W środku są stragany z jedzeniem, restauracje i sklepiona piwnica na wino. Można tam zarówno coś zjeść jak i napić się czegoś. Niekoniecznie musi to być woda.

"Mercato Mayfair mieści się w zabytkowym kościele św. Marka. Kościół spędził 30 lat w rejestrze Zagrożonego Dziedzictwa Historycznej Anglii, zarezerwowanym dla budynków o znaczeniu kulturowym, które stoją w obliczu zagrożenia dla swojej przyszłości" - relacjonuje Magdalena Kosicka na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Największy "grzech" polskiego Kościoła. Jezuita wymienia jeden konkretny
Po dekonsekracji kościół przeszedł dwuletnią przebudowę za 5 milionów funtów, przekształcającą zapomniane miejsce we wspaniałą halę gastronomiczną i centrum kulturalne - dodaje Polka.

Edukatorka oceniła market (m.in. jedzenie i atmosferę) na 10 punktów w skali do 10. Miejsce jest też bardzo wysoko oceniane na Google Maps. 4,5 gwiazdek zyskało na niemal 3 tys. opinii. Wśród opinii czytamy:

"Odkąd odkryłam to miejsce to jest moim ulubionym miejscem na lunch w Londynie"
"To miejsce było niesamowitym znaleziskiem"
"Koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Londynie"
"Klimatyczne miejsce, żeby spędzić wieczór ze znajomymi"
"Kościół zaadoptowany na miejsce z jedzeniem, kuchnie świata. Do tego gin i piwo kraftowe. Polecam"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić