To koniec maseczek?! Ważna zapowiedź Adama Niedzielskiego

153

Rząd szykuje się do luzowania ograniczeń! Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w rozmowie z "Faktem" m.in. o szybszym powrocie uczniów do szkół, a także o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

To koniec maseczek?! Ważna zapowiedź Adama Niedzielskiego
Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek? (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

Adam Niedzielski podkreślił, że rząd dostrzega oznaki poprawy sytuacji epidemicznej w Polsce. Piąta fala nie wymaga już tak wielu hospitalizacji, jak to było jeszcze jakiś czas temu.

Ta sytuacja pozwala nam myśleć o powrocie do normalności - zaznaczył minister zdrowia w trakcie rozmowy z "Faktem".

Kiedy zatem ograniczenia zostaną zniesione? Niedzielski wskazał perspektywę miesiąca. - W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń - kontynuował szef resortu zdrowia.

A co z maseczkami? - Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki - zaznaczył Adam Niedzielski.

Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny - podkreślił.

Szybszy powrót do szkół? Niedzielski mówi o priorytecie

Adam Niedzielski nie ukrywa, że jest szansa na szybszy powrót uczniów do szkół. Pod warunkiem, że liczba zakażeń nie będzie wzrastać i nie dojdzie do zwiększenia liczby hospitalizacji.

Jeżeli ta sytuacja się utrzyma, to na pewno w przyszłym tygodniu będziemy z panem ministrem Przemysławem Czarnkiem reagowali. Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem - zapewnił minister zdrowia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić