To miał być żart? Oburzające słowa Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował do Wołodymyra Zełenskiego, aby Ukraina stosowała się do porozumień mińskich dotyczących wojny w Donbasie. Putin użył przy tym oburzających słów. Komentatorzy podkreślają, że to robienie sobie żartów z gwałtu.

To miał być żart? Oburzające słowa Putina
Putin zwrócił się do Zełeńskiego. Użył oburzającyh słów (PAP/EPA)

Oburzające słowa padły podczas konferencji prasowej na Kremlu, w której Władimir Putin brał udział po zakończeniu spotkania z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Zdaniem Putina Ukraina nie stosuje się do tzw. porozumień mińskich, które wzywają do zawieszenia broni w Donbasie.

W Kijowie najpierw mówią, że będą wykonywać porozumienia mińskie, a potem mówią, że zniszczy to ich kraj. A obecny prezydent stwierdził niedawno, że nie podoba mu się ani jeden punkt z tych mińskich porozumień - mówił Putin.
Podoba ci się to czy nie, będziesz musiała to znieść, moja piękności - dodał.

W mediach społecznościowych zawrzało. Wielu internautów udostępnia nagranie na Twitterze, wyrażając zdziwienie postawą Putina. Niektórzy twierdzą, że rosyjski przywódca nawiązał do słów z piosenki rosyjskiego zespołu "Kair", w którym pojawia się podobny tekst.

Internauci zwracają też uwagę, że Putin mógł zacytować inny utwór. W 1994 roku zespół "Krasnaja Plesen" przedstawił wulgarną piosenkę z tekstem: "Śpiąca królewna w trumnie, podkradłem się i [uprawiałem seks]. Podoba ci się, czy się nie podoba mi się, śpij, moja piękna".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Macron liczy na deeskalację

Prezydent Francji Emmanuel Macron mówił w poniedziałek, że porozumienia mińskie są podstawą politycznego rozwiązania kwestii ukraińskiej. Wyraził zrównież nadzieję, że poniedziałkowe rozmowy "mogą stać się początkiem drogi ku deeskalacji i że uda się znaleźć wspólne rozwiązanie, które pozwoli na uniknięcie wojny".

W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie rozmawialiśmy telefonicznie. Mimo kryzysu zdołałem także wymienić opinie z prezydentem Zełenskim, jeśli chodzi o Ukrainę, a także koordynowałem się z wieloma sojusznikami europejskim - mówił Macron.
Zobacz także: Putin rozpocznie wojnę w trakcie igrzysk? "Jest takie ryzyko"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić