Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Amerykanie porównali Bidena i Putina. Wynik szokuje

12
Podziel się:

Obywatele Stanów Zjednoczonych postrzegają Joe Bidena jako słabszego przywódcę niż Władimir Putin – wynika z najnowszego sondażu. Amerykańskiego prezydenta jako silnego przywódcę wskazało 30 proc. Amerykanów. Przywódcę Rosji w takim samym pytaniu wybrało aż 57 proc. ankietowanych.

Amerykanie porównali Bidena i Putina. Wynik szokuje
Władimir Putin postrzegany jest przez Amerykanów jako silniejszy przywódca niż Joe Biden. Na zdjęciu: obaj prezydenci na spotkaniu w czerwcu 2021 w Genewie (Getty Images)

Nieustannie rośnie napięcie na linii USA-Rosja. Szeroko postrzegany zachód domaga się od Moskwy deeskalacji napięcia militarnego przy granicy z Ukrainą. Pod koniec roku miała w tej sprawie miejsce rozmowa telefoniczna między Joe Bidenem a Władimirem Putinem.

O opinię na temat obu polityków postanowiła zapytać Amerykanów międzynarodowa pracownia YouGov. Większość obywateli Stanów Zjednoczonych nie chce ustępstw wobec Rosji. Chodzi m.in. o zapewnienia, że Ukraina nigdy nie dołączy do NATO, których domaga się Moskwa.

Władimir Putin nie cieszy się popularnością za oceanem

Badanie wskazuje, że ponad jedna trzecia Amerykanów ma pozytywną opinię o Joe Bidenie. Władimir Putin może liczyć na przychylność zaledwie 9 proc. ankietowanych.

Obaj przywódcy mają jednak podobne wyniki, jeśli chodzi o wiarygodność. Przywódcy USA wierzy 39 proc. badanych, a prezydentowi Rosji – 36 proc.

Prezydent Rosji jest silniejszym przywódcą niż Biden. Amerykanie zabrali głos

Zaskakujące wieści płyną z pytania o możliwości obu prezydentów. Tylko 30 proc. Amerykanów uważa Joe Bidena za "silnego przywódcę". W tej samej kategorii Putin zdobył 59 proc. głosów.

Badanie zostało przeprowadzone na 1500 dorosłych obywatelach USA od 29 stycznia do 1 lutego 2022 roku. Margines błędu wynosi 3 pp.

Obejrzyj także: Władimir Putin o Polsce. Generał reaguje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Tomash
4 miesiące temu
Nie przeczytałem artykułu całego, bo już sam tytuł szokuje, nie wynik!
oko
5 miesięcy temu
ukraina to narod przeklety na wieki nigdy nie moze miec sfojego kraju podobnie polska
Polka
5 miesięcy temu
Amerykanie to jednak dziwny naród nie znając osobowości Putina uważają go za lepszego przywódcę .Czy zapędy do wojny i nie szanujący swoich obywateli uważając ich za mięso armatnie które zaspokajać mają jego wydumane marzenie o mocarstwowości.Puton zapomniał ile kosztowała istnień ludzkich marzenia shizofrenika z Niemiec i czym to się skonczyło czyzby wielkość człowieka liczona ma być w ilości zamordowanych ludzi.Amerykanie opamiętajcie się
Wik
5 miesięcy temu
Uważam, że Rosjanie mogą zaatakować i pokonać Ukrainę tak jak Amerykanie Japonię w II wojnie światowej.
Wik
5 miesięcy temu
Amerykanie, niby mocarstwo a wpadają w histerię na widok Rosyjskich żołnierzy. Przerzucili swoje wojska na wschodnią flankę , szykują się do wojny. Powinni wziąć przykład z Niemiec i Francji, nie wpadać w panikę. Swoim zachowaniem mogą doprowadzić do III wojny światowej, więcej spokoju i rozwagi.
aQQ
5 miesięcy temu
Ponieważ Rosja nie przestrzega żadnych umów, NATO może spokojnie podpisać deklarację, że Ukraina nie zostanie nigdy jej członkiem. Kiedy zmieni się władza w Rosji, a kiedyś w końcu musi się zmienić, będzie można spokojnie - wzorem Rosji - olać taki traktat i włączyć Ukrainę w struktury NATO.
Adi P
5 miesięcy temu
Macron powiedział mądrze, że nie będzie poczucia bezpieczeństwa w Europie, jeśli nie będzie go w Rosji (która jest częścią europy). Putin logicznie argumentuje o zagrożeniu Rosji przez NATO, w przeciwieństwie do naszych tzw. ekspertów, jak ten generał. A Krym nigdy nie należał do Ukrainy- Rosja odebrała go Turcji i Tatarom.
Emigrant wewn...
5 miesięcy temu
Ewidentnie Nasz Ukochany Sojusznik chce nam urządzić nowy Afganistan,a smutne jest to że My na to chętnie przystajemy,szkopul w tym że nie będzie miał kto świętować spektakularnej katastrofy,a nasi Rządzący wyjadą na Bergamuty jak to onegdaj w 1939 czmychneli przez z Zaleszczyki zostawiając Naród na pastwę Losu,
Roni
5 miesięcy temu
Putin ma już ok.70 przysypia biedaczek na trybunach w Pekinie. Zmęczył się krew tyłu ludzi ma na rękach, to też nie daje u już chyba spać po nocach, więc podsypia w dzień.
Łowcalewaków
5 miesięcy temu
Cejrowski Wojciech dokonuje w swoich audycjach trafnej charakterystyki prezydenta USA ahahahha
Łowcalewaków
5 miesięcy temu
Co tu porównywać? dps dom starców? bidona do Putina? śmiech na sali, Skleroza demencja i niedowłady zwieraczy? do wojownika?Wstyd USA ,nie jestem zwolennikiem USA Ani Rosji, to moje obiektywne zdanie
???
5 miesięcy temu
No i co z tego wynika?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić