o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

To mógł być każdy. Okropny wypadek z obrączką

28
Podziel się

O gigantycznym pechu może mówić pewien Australijczyk. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił palec od ręki. Głównym winowajcą w tej sytuacji okazała się obrączka ślubna.

To mógł być każdy. Okropny wypadek z obrączką
Ręka z oderwanym palcem (Facebook, Dean Outlaw)
bDAkpNVh

Pewien Australijczyk miał wielkiego pecha. Pod koniec pracy, kiedy próbował przywiązać taczkę do stojaka na drabinę, mężczyzna się poślizgnął i spadł z SUV-a. Jakby tego było mało, spadając, zahaczył obrączką ślubną o jeden z elementów pojazdu. Siła była tak duża, że pierścionek obdarł palec ze skóry, zostawiając tylko jej resztki i kość.

Patrzyłem, jak mój palec leci w górę, ponad taczką, i ląduje w tylnej części samochodu. Ból trwał tylko kilka minut, po czym po prostu zacząłem odczuwać pulsowanie - przyznał mężczyzna w rozmowie z portalem LADbible.

Dean Outlaw był niedaleko swojej żony, dlatego postanowił do niej zadzwonić. Poprosił ją, aby przyjechała i pomogła mu odnaleźć resztki palca. Po znalezieniu włożyli je do torby z zamkiem błyskawicznym i pojechali do szpitala. Niestety zespół na oddziale ratunkowym nie był w stanie pomóc, więc musieli jechać półtorej godziny do szpitala Royal North Shore.

bDAkpNVj

Pomimo operacji palec się niestety nie przyjął. Po 10 dniach od jego rekonstrukcji medycy musieli go uciąć. Żona Deana jeździła codziennie półtorej godziny do szpitala, aby móc go odwiedzić. Sam Australijczyk nie traci nadziei. Ostrzega innych przed noszeniem biżuterii w pracy i dziękuje medykom za pomoc.

Zobacz także: Rozpędzony czołg na zakręcie. Świadkowie to nagrali
bDAkpNVp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAkpNVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Jasiu
4 miesiące temu
Szkoda gościa. Mało ze bez palca, to jeszcze żonaty.
Bbb
4 miesiące temu
A rękawiczki robocze to gdzie ?
Mąż
4 miesiące temu
Żona mi każe nosić nawet jakbym miał stracić palec . I co zrobić ?
bDAkpNVL
ogrodnik
4 miesiące temu
W naszym zakładzie był taki wypadek kiedy mechanik, oczywiście niechcący, trzymając element zwarł obrączką złącza pomiędzy kolejnymi bateriami. Niestety palec odpadł jak ścięty laserem, obrączka stopiona, nawet specjalnie nie leciała krew bo było wszystko równiutko przypalone. Oczywiście wszyscy przestali natychmiast nosić obrączki pomimo domowych awantur.
Twój nik
4 miesiące temu
Jeszcze jeden ważny argument za tym żeby nie brać żadnych ślubów- uważaj bo małżeństwo może Cię pozbawić palców,)
Najnowsze komentarze (28)
qperNIK
4 miesiące temu
W takiej sytuacji wrogiem jest czas i temperatura. Możemy kupić trochę czasu, obniżając temperaturę. Wystarczyłoby włożyć palec do torebki z lodem. Czasem nie łatwo zdobyć lud ale wystarczy kupić zwykłe lody w spożywczaku. Nie wyjmując ich z opakowania umieścić je w torebce z odciętym palcem czy innym członkiem. Gdyby nasi bohaterowie z artykułu tak zrobili - wiedząc, że mają przed sobą 1.5h jazdy w australijskim upale - to zapewne implantacja by się powiodła.
Ja
4 miesiące temu
Moment, stał na SUVie i przywiazywał taczke do stojaka na drabiny. Że co robił??
kronikarz
4 miesiące temu
Kochanka do kochasia: Kochanie zdejmij tę obrączkę:- To nie obrączka, a zegarek odpowiada kochaś ;-)
Farciara
4 miesiące temu
Lata temu prawie oskalpowałam sobie palca wysiadając z autobusu. Na szczęście pierścionek był srebrny i pękł
Że co?
4 miesiące temu
przywiązać taczkę do stojaka na drabinę.... ?
Pozdrawiam
4 miesiące temu
Ja noszę obrączkę na szyi na łańcuszku, który bez problemu zerwie się, gdyby został zahaczony. Przynajmniej mam obrączkę bliżej serca i na dodatek mi to nie zagraża.
vvc
4 miesiące temu
Trzeba było nie przywiązywać taczki do stojaka na drabinę.
Pamietam
4 miesiące temu
Pamiętam podobny przypadek. W wojsku lata 70/80 kolega wyskakiwał z wagonu jak się ładowaliśmy na ćwiczenia. Zaczepił obrączka o wystający gwóźdź w wagonie. Też mu amputowano palec.
bDAkpNVD
Twój nik
4 miesiące temu
Jeszcze jeden ważny argument za tym żeby nie brać żadnych ślubów- uważaj bo małżeństwo może Cię pozbawić palców,)
Edyta
4 miesiące temu
Znam taki przypadek. Było to lata temu kiedy Polacy jeździli do Niemiec i pracowali na czarno na budowie. Kuzyn uciekał przed kontrolą przez płot i zahaczył obrączka. Był taki wystraszony że tak szarpał i urwał palec. Niestety....
ika
4 miesiące temu
"Australijczyk nie traci nadziei." Serio? Ma nadzieję, że palec odrośnie?
tak, ty
4 miesiące temu
Otóż "dziennikarzu", nie to nie mógł być każdy. Nie każdy nosi obrączkę i nie każdy pracuje z taczką. Po co wypisujesz te farmazony ? Czy to jedynie takie "fantastyczne" tłumaczenie z prasy anglojęzycznej ? Napisz, proszę.
rty
4 miesiące temu
w ogóle noszenie obrączki to głupota, chyba że nic się nie robi
xDDD
4 miesiące temu
Artykuł z serii: "Dlaczego mężczyźni żyją krócej!":P
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić