"To może być głupota, ale...". Bill Gates o końcu pandemii COVID-19

780

Bill Gates napisał w swoim blogu, że koniec pandemii jest nie taki bliski, jak się spodziewał. Uważa jednak, że mimo zagrożenia ze strony Omikronu, czyli nowego wariantu koronawirusa, krytyczna faza pandemii zakończy się już w 2022 roku.

"To może być głupota, ale...". Bill Gates o końcu pandemii COVID-19
Bill Gates (Getty Images, Leon Neal)

Bill Gates opublikował we wtorek nowy wpis na swoim blogu GatesNotes, gdzie podsumował rok 2021. Przy okazji zamieścił własną prognozę na przyszły rok. Odniósł się przede wszystkim do pandemii COVID-19.

Bill Gates o końcu pandemii

Zdaniem miliardera, który już kilka lat temu ostrzegał przed nadejściem pandemii, w przyszłym roku sytuacja na świecie może się poprawić.

Formułowanie kolejnej prognozy to może być głupota, ale sądzę, że krytyczna faza pandemii dobiegnie końca w 2022 roku - oświadczył miliarder.

Gates przyznał, że największymi wyzwaniami są wariant Delta oraz problemy z zaszczepieniem ludzi, dlatego koniec pandemii nie jest tak bliski, jak się spodziewał.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie odniósł się również do szybko rozprzestrzeniającego się nowego wariantu o nazwie Omikron. Jego zdaniem jest on niepokojący, ale rozwój szczepionek i leków antywirusowych sprawia, że ma nadzieję, iż COVID-19 stanie się chorobą endemiczną w przyszłym roku.

Świat jest lepiej przygotowany do radzenia sobie z potencjalnie złymi wariantami niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, aby tworzyć zaktualizowane szczepionki, jeśli są potrzebne - stwierdził Gates.

Rola dezinformacji

Gates zwrócił również uwagę na rozwój dezinformacji na całym świecie, która odegrała ogromną rolę w zniechęcaniu do ludzi do szczepień. Miliarder przy okazji wezwał do wprowadzenia regulacji informacji w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Obostrzenia COVID-19. Powrót do nauczania zdalnego. „Cała masa zła”
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić