aktualizacja 

To nie Indie ani Afryka. Mieszkańcy Montany wpadli w zdumienie

1

Do niecodziennego zdarzenia doszło w USA. Ulicami jednego z miast stanu Montana maszerowała słonica. Zwierze uciekła z objazdowego cyrku. Viola szybko została schwytana. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak świadkowie tego incydentu przecierali oczy ze zdumienia.

To nie Indie ani Afryka. Mieszkańcy Montany wpadli w zdumienie
Słoń przechadzał się ulicami miasta. Kierowcy przecierali oczy ze zdziwienia (YouTube)

We wtorek, 16 kwietnia, do sieci trafiły nagrania, na których widać słonia, chodzącego po ruchliwej ulicy miasta Butte w stanie Montanie w Stanach Zjednoczonych. Zwierze wstrzymało ruch i wprawiło kierowców w osłupienie.

Z informacji przekazanych przez stację NBC Montana wynika, że Viola wystraszyła się podczas kąpieli i uciekła z objazdowego cyrku. Szeryf Ed Lester doprecyzował, że zwierzę spłoszył dźwięk pojazdu.

Słonica spacerowała ulicami jednej lub dwóch przecznic, ale potem pracownicy cyrku załadowali ją do przyczepy - powiedział Ed Lester.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Publikacje w mediach przeszkadzają Roxie Węgiel w trenowaniu do "Tańca z Gwiazdami"? Mamy odpowiedź 19-latki

Pogoń za zwierzęciem trwała około 20 minut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie zgłoszono również żadnych uszkodzeń pojazdów.

Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło - powiedział Ed Lester. - O ile wiem, przedstawienie odbyło się zgodnie z planem - dodał szeryf.

To nie pierwsza ucieczka słonicy

Warto nadmienić, że po ucieczce słonicy w Stanach Zjednoczonych ponownie rozbrzmiała dyskusja na temat wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych.

Jak podkreśla Nicole Perreira, rzeczniczka organizacji Ludzie na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, Viola jest już starszą słonicą i już dwukrotnie uciekała opiekunom. Miało to miejsce w 2010 roku oraz 2014 roku.

Można by tego uniknąć, gdyby słonie nie były zmuszane do występów w cyrkach, które zagrażają im i publiczności - napisała organizacja w poście umieszczonym na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Circus elephant escapes handler, lumbers across busy Montana streeet

Źródło: NBC Montana, The Guardian

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić