"To prawda". Żołnierz Emil Cz. przyznał się w białoruskiej TV

Emil Cz., polski żołnierz, który przeszedł na Białoruś, przyznał na antenie tamtejszej telewizji, że ma problemy z alkoholem. O pijackich wybrykach dezertera było wiadomo już wcześniej. Jedenastego grudnia był pod wpływem alkoholu, kiedy zatrzymano go w Giżycku do kontroli drogowej.

"To prawda". Żołnierz Emil Cz. przyznał się w białoruskiej TV
Żołnierz uciekł z Polski na Białoruś (TVP Info)

Emil Cz. opuścił niedawno swój posterunek w okolicach Narewki pod granicą i przeszedł na białoruską stronę. Prokuratura rozważa wysłanie za nim listu gończego, a Żandarmeria Wojskowa prowadzi śledztwo w sprawie jego dezercji. Grozi mu za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Po przejściu na stronę Białorusi dezerter zaczął udzielać wywiadów. W najnowszym przyznał, że istotnie miał problem z alkoholem. Nie ukrywał też, że nie miał dobrych stosunków z matką.

To, że miałem problemy z mamą, to prawda. To, że leczyłem się z uzależnienia od alkoholu, jest również prawdą – powiedział dezerter w wywiadzie dla ONT.

We wrześniu 2021 roku Emil Cz. został uznany przez sąd za winnego znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką. Skazano go za to na 6 miesięcy ograniczenia wolności, zobowiązano do niespożywania alkoholu oraz zakazano mu zbliżania się do matki na odległość mniejszą niż 50 m.

Zobacz także: 80 mln zł za zerwany kontrakt. Generał komentuje
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić