aktualizacja 

To się Ukrainie nie spodoba. Przybrany syn nowego dowódcy otwarcie wspiera Rosję

W lutym nowym głównodowodzącym Sił Zbrojnych Ukrainy został Ołeksandr Syrski. 58-letni generał jest weteranem walk w Donbasie, karierę w wojsku rozpoczął jeszcze za czasów sowieckich. Tymczasem jego przybrany syn mieszka obecnie w Australii i otwarcie wspiera armię Władimira Putina. Na spotkaniu "patriotów" pojawił się w koszulce z literą "Z".

To się Ukrainie nie spodoba. Przybrany syn nowego dowódcy otwarcie wspiera Rosję
To się Ukrainie nie spodoba. Przybrany syn generała Ołeksandra Syrskiego wspiera Rosję (Telegram)

Od pierwszych dni zapoczątkowanej w lutym 2022 roku rosyjskiej agresji Ołeksandr Syrski kierował obroną Kijowa. 5 kwietnia 2022 otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe, order Bohatera Ukrainy.

Od lata 2022 roku był jednym z dowódców kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie charkowskim. Jesienią 2022 i wiosną 2023 roku dowodził obroną Sołedaru i Bachmutu. Ma reputację dowódcy zupełnie innego, niż jego poprzednik generał Walerij Załużny. Syrski uchodzi za wojskowego, dla którego wykonanie zadań jest ważniejsze od liczby poświęconych w tym celu ludzkich istnień. 

Jest jednak pewna kwestia, która z pewnością nie spodoba się Ukraińcom. Chodzi o jego przybranego syna Iwana Syrskiego, który ubrany w czarną bluzkę z literą "Z" jawnie wspiera agresorów. Młodzian niedawno powiedział nawet, że modli się o zwycięstwo Rosji w konflikcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie o transporcie ciała Nawalnego. Kamery uchwyciły specjalny konwój

Przybrany syn dowódcy ZSU chce zwycięstwa Rosji

Mężczyzna był nieco onieśmielony, jednak w kilku zdaniach pogratulował ministerstwu obrony Rosji zdobycia Awdijiwki. Żeby było ciekawiej, ogłosił zamiar uzyskania obywatelstwa rosyjskiego. Po gratulacjach od kolegów Iwan krzyknął nawet: "Chwała Rosji!". Cóż, jego postawa nie może być oceniania inaczej, niż jako zdrada.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podkreśla portal Nexta na platformie X, Iwan mieszka w Australii, gdzie wraz z bratem i matką przeprowadzili się po rozwodzie rodziców. Ich drogi się rozeszły, Ołeksandr Syrski został w kraju i zajął się walką z Rosjanami. A była małżonka wraz z dziećmi wyjechała z dala od Europy i rosyjskiego zagrożenia.

Cała akcja z udziałem Iwana Syrskiego odbyła się w Konsulacie Generalnym Rosji w Sydney w towarzystwie lokalnych prorosyjskich działaczy. Tych na Antypodach nie brakuje, otwarcie manifestują swe poglądy. I nie kryją się z uwielbieniem dla polityki Władimira Putina czy wychwalaniem wojny w Ukrainie.

Syn naczelnego wodza ZSU, ukraiński wojskowy Iwan Syrski jest z nami. To człowiek Rosji z literką "Z" na koszulce. Chwała Rosji, chwała naszym siłom zbrojnym. Awdijiwka jest nasza, wszystko będzie nasze! - powiedział propagandowo jeden z Rosjan, który prowadził spotkanie w Australii.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić