Dagmara Smykla| 

To zdjęcie wywołało furię na Ukrainie. Kobiety domagają się przeprosin

400

Ministerstwo Obrony Ukrainy pochwaliło się zdjęciami dokumentującymi przygotowania do parady wojskowej. No i się zaczęło. Parlamentarzyści i media zarzucają rządzącym seksizm i "średniowieczne spojrzenie na kobiety". Wszystko przez buty na obcasach, które kazano założyć żołnierkom.

To zdjęcie wywołało furię na Ukrainie. Kobiety domagają się przeprosin
Ukraińskie żołnierki będą maszerować w butach na wysokich obcasach (Facebook, Ukraińskie Ministerstwo Obrony)

Wpadka ukraińskiego ministerstwa obrony. Wojsko przygotowuje się do parady z okazji 30 rocznicy odzyskania niepodległości po rozpadzie Związku Radzieckiego, która odbędzie się 24 sierpnia. Żołnierki, które wezmą udział w paradzie, zaczęły ćwiczyć maszerowanie w butach na wysokich obcasach.

Dzisiaj po raz pierwszy treningi odbywają się w butach na wysokim obcasie. Trochę ciężej niż w butach za kostkę, ale staramy się - powiedziała w czwartek Iwana Medwid cytowana w serwisie informacyjnym Ministerstwa Obrony ArmiaInform.

W mediach społecznościowych zawrzało. Internauci i komentatorzy podkreślają, że parada wojskowa to pokaz zdolności militarnych kraju, a nie konkurs piękności. Wytykają też ministerstwu, że maszerowanie w butach na wysokim obcasie negatywnie wpływa na kręgosłupy żołnierek.

Parada powinna pokazywać nasze zdolności wojskowe, ale ta najwyraźniej ma na celu podniecić wysokich rangą oficerów na trybunach - gorzko stwierdziła Maria Berlinskaja, weteranka wojenna.

Pan minister na obcasach? Temat podchwyciły ukraińskie parlamentarzystki, które zaproponowały, żeby minister obrony wystąpił na paradzie na obcasach, skoro jest takim fanem tego typu butów. Zastanawiają się też głośno, dlaczego ministerstwo obrony nie zajmie się zaprojektowaniem kamizelek kuloodpornych pasujących na kobiety, zamiast kazać im paradować w szpilkach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Każdy, to mówi o szpilach, nie ma o temacie zielonego pojęcia. Te buty mają specjalną podeszwę, poza tym są częścią oficjalnego munduru ceremonialnego. Od 2018 roku dziewczyny występowały na paradach w kamuflażu, butach za kostkę i z bronią, a w tym roku założą mundur ceremonialny - tłumaczy BBC pracownik ukraińskiego ministerstwa obrony.

Żołnierki uczestniczą w paradach wojskowych na Ukrainie od 2018 roku. Dziennikarze i komentatorzy zwracają uwagę na kolejne zagadnienie: tradycyjne już na paradach oddzielenie kobiet od ich dywizji. Żołnierki w tym roku również nie będą maszerować z kolegami, z który współpracują na co dzień, będą oddzielną grupą. "Kobiety w wojsku walczą i umierają ze swoimi kolegami, a na paradach traktuje się je jak lalki" - komentują dziennikarze.

Jeśli wejdziesz w Google, znajdziesz najpiękniejsze żołnierki na wysokich obcasach w Korei Północnej i wszystkie te oddzielne grupy piękności na paradach, przede wszystkim w Chinach i Rosji – podkreśla dziennikarka Lera Burłakowa.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić