Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

To zdjęcie zrobiono w Tatrach. "Turyści mieli ogromne szczęście"

15
Podziel się:

Niecodzienny widok zastali w piątek turyści odwiedzający Tatry. Na szlaku w Dolinie Kościeliskiej zaobserwowano młodego niedźwiadka. Na zdjęciu opublikowanym w mediach społecznościowych widać misia biegnącego górską ścieżką. – Turyści mieli ogromne szczęście, bo niedźwiedzica w obronie maleństwa może różnie się zachować – zwracają uwagę internauci.

To zdjęcie zrobiono w Tatrach. "Turyści mieli ogromne szczęście"
Sieć obiegło zdjęcie niedźwiadka z Doliny Kościeliskiej w Tatrach (Facebook, Lubuscy Łowcy Burz, Maciej Dufrat)

Niespodziewany gość pojawił się na szlaku turystycznym w Dolinie Kościeliskiej w piątek 29 lipca. Niedźwiadek został zaobserwowany na ścieżce uczęszczanej chętnie przez turystów. Media społecznościowe obiegło zdjęcie ukazujące niedźwiadka przekraczającego ścieżkę, którą przed chwilą przeszli ludzie.

Niedźwiadek na szlaku w Tatrach. Niezwykłe zdjęcie obiegło sieć

Fotografię opublikowano na profilu Lubuscy Łowcy Burz na Facebooku. Widać na niej młodego niedźwiedzia brunatnego. Zwierzę zmierza szybkim krokiem w kierunku zarośli po drugiej stronie ścieżki.

Na zdjęciu można zobaczyć także turystów. Część osób idzie dalej szlakiem, nie oglądając się za siebie. Nie brakuje jednak także turystów, którzy odwracają się i próbują sfotografować niezwykłego gościa.

Widok misia zasmucił internautów. "To nie maleństwo powinno uciekać"

Zdjęcie wywołało żywiołową reakcję internautów. Większość osób była pod wrażeniem niezwykłej scenerii. W dyskusji jednak mocno zaczęły przebijać się także głosy, że to bardzo smutny widok.

Brak przestrzeni dla dzikich zwierząt. To smutne, że muszą być narażone na taki stres i uciekać przed hałasem we własnym domu... – ocenił jeden z internautów.
To nie to maleństwo powinno uciekać – dodała kolejna komentująca.

Pojawiły się także komentarze, że w pobliżu na pewno znajdowała się mama niedźwiadka. – Turyści mieli szczęście, bo niedźwiedzica w obronie maleństwa może się różnie zachować – podkreśliła jedna z osób.

Część osób zaczęła argumentować, że w Tatrach jest zbyt dużo turystów. Zwierzęta przez to nie mogą znaleźć wygodnej kryjówki.

Mieli ograniczyć ruch, ale chyba względy finansowe przeważyły – stwierdziła pewna internautka.
Zwierzęta nie mają gdzie mieszkać. Wszędzie budują się drogi hotele osiedla – zawtórował jej kolejny komentujący.

Obejrzyj także: Niedźwiedź w czereśniach. Nagranie Nadleśnictwa Baligród

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Igraszka
2 tyg. temu
To nie miś jest gościem. On jest u siebie, w swoim naturalnym środowisku. Gośćmi są turyści.
pytający
2 tyg. temu
a skąd było wiadomo że miało matkę? Niedźwiedzice nie prowadzą chyba swoich młodych w tłum ludzi?
Lesnik
3 tyg. temu
Ale słodziutki, ale ladniutki ohy i ahy zachwyt... Ciekawe co by robili gdyby przyszła jego mama i kogoś potargała.... Szlak powinien być z miejsca zamknięty aż niedźwiedzie odejdą to śmiertelne niebezpieczeństwo z którego zidiociali ludzie nie zdają sobie sprawy!!!!!!
Grzesio1
3 tyg. temu
Ja uważam że las i to wszystko jest dla ludzi tylko głupi ekolodzy z Warszawy tego nie widzą bo nie mieszkają w takim terenie ja mieszkam prawie w Bieszczadach i wiem co to Wilk czy niedźwiedź my im do lasu nie weszli oni wychodzą bo jest ich za dużo i szukają nowego terenu i tyle
Roland
3 tyg. temu
Hehehe
Anka
3 tyg. temu
Ludzie to najbardziej szalony gatunek. Człowiek wyznaje niewidzialnego Boga i zabija widzialną naturę. Nie zdaje sobie sprawy, że natura, którą zabija, jest niewidzialnym Bogiem, którego wyznaje.” – Hubert Reeves
Dareck
3 tyg. temu
Tak to wygląda jak ścieżka .
OOO!!!
3 tyg. temu
ICH DOMEM JEST LAS A NIE DROGI !!!!!!!! TAK JAK JEZDNIE SĄ DLA SAMOCHODÓW A NIE SPACEROWICZÓW !!!!!! A KTOŚ ROBI PRZEPISY ŻE KAŻDY MA PRAWO WCHODZIĆ POD KOŁA SAMOCHODU !!!! KTÓRY HAMUJE 150 METRÓW !!! Kiedyś uczono przepuść wszystkie samochody o do dopiero wtedy wejść na zebrę do przejścia przez jezdnię . Dziś jest odwrotnie ? Przecież ludzi dochodzących do przejścia zupełnie nie widać !!! Kierowca jest skoncentrowany tylko na jezdni !!! nawet nie widzi motocyklistów i rowerzystów !!! I NA BOGA ! POLICJO ( I INNI tworzący przepisy ) 85 % ROWERZYSTÓW JEŹDZI BEZ ŚWIATEŁ KTÓRE POWINNY BYĆ TU !!! OBOWIĄZKOWE A NAWET MOŻE KAMIZELKI Z ELEMENTAMI ODBLASKOWYMI !!! DAJCIE SZANSĘ KIEROWCOM !!!!!!!!!!!! ŚWIATŁA MIGAJĄCE NA ROWER KOSZTUJĄ TANIEJ NIŻ ZNICZ NA GRÓB !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ROWERZYŚCI UBRANI NA CZARNO NIE MAJĄ KOMPLETNIE WYOBRAŹNI I CHYBA NIGDY NIE BYLI W ROLI KIEROWCY POJAZDU !!! A DOCHODZI DO TEGO ; ZAPARAOWANE OKNA , DESZCZ , OKULARY CZY NIEDOPAŁEK UPUSZCZONY NA SPODNIE , A TERAS SMS SY I KŁÓTNIE Z RODZINĄ W SAMOCHODZIE ....MACIE SPORO ZAGROŻEŃ !!!!!! ŚWIATEŁKA BŁYSKAJĄCE I KAMIZELKA MOŻE NAPRAWDĘ URATOWAĆ ŻYCIE !!!! POLICJO DO DZIEŁA , A NIE GANIAĆ MŁODOCIANYCH I SZUKAĆ U NICH TRAWKI ABY SIĘ SAMEMU NAJARAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kot
3 tyg. temu
Za dużo tych pseudo turystów w Tatrach na szlakach to szkodzi zwierzętom.
Lago
3 tyg. temu
Za jakiś czas takie nagrania będą tylko wspomnieniem że żyły tam dzikie zwierzęta.
Pedagog- seni...
3 tyg. temu
Nie karmić nigdy spotkanego dzikiego zwierzęcia. Jedzenie ci się skończy, a zwierzę tego nie będzie rozumieć.I zaatakuje. Nie należy karmić także gołębi w miastach. To latające szczury, roznoszą wiele chorób.
Justa
3 tyg. temu
Próbuja sfotografować niezwyklego gościa...gośćmi to są raczej turyści a miś jest u siebie
Dziadek Donka
3 tyg. temu
Ludzie, po co wy w ogóle się pchacie w te góry? Po co kusicie los? Nie brak ładnych i bezpiecznych miejsc na nizinach lub nad polskim morzem?
Heh
3 tyg. temu
Dziwne ,że ochrońcy przyrody nie mieli namiarów niedźwiedzicy ,która zbliża się do dużego szlaku turystycznego aby chronić ludzi.Miała pewnie GPS. Parodia co się w tym kraju dzieje. Jak zabibije kilku ludzi to będzie afera na całą Polskę i kto będzie odpowiedzialny !!?? Kto pójdzie do więzienia za to ???? Chyba nie niedźwiedź!! Pogadają sobie i sprawa ucichnie ale kto pójdzie za to siedzieć ????? Pytam
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić