Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu. IKEA odpowiada na zarzuty aktora

263

Tomasz Karolak postanowił się zbuntować i poszedł do sklepu IKEA w Warszawie bez maseczki czy przyłbicy. Aktora został wyproszony, co wyraźnie go zbulwersowało. Teraz do sprawy odnosi się szwedzki gigant.

Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu. IKEA odpowiada na zarzuty aktora
Karolak wyrzucony ze sklepu. Co na to IKEA? (ONS)

W polskich sklepach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Mimo to wiele osób zupełnie lekceważy ten zapis. Zbuntować postanowił się Tomasz Karolak. Popularny aktor udał się do sklepu IKEA w Warszawie bez maseczki czy też przyłbicy. To sprawiło, że został z niego wyproszony. Swoimi przemyśleniami na ten temat podzielił się za pośrednictwem Instagrama. Był wyraźnie poruszony.

Portal teleshow.wp.pl skontaktował się z przedstawicielami IKEA ws. oskarżeń Tomasza Karolaka. Spółka nie chciała odnosić się wprost do zachowania aktora. Stanowczo zaznaczyła jednak, że bezpieczeństwo pracowników i klientów jest priorytetem.

Zdrowie naszych pracowników oraz klientów traktujemy priorytetowo, dlatego na terenie sklepów IKEA egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa. Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach - czytamy w oświadczeniu sklepu IKEA.
Zobacz także: Powrót do szkoły. Ekspert ostrzega przed koronawirusem. "To jest jak z wejściem na lód"

Koronawirus w Polsce. IKEA wyprasza klientów bez maseczek

IKEA bardzo poważnie podchodzi do przepisów. Jej pracownicy dbają o to, by były one przestrzegane. W związku z tym w sklepach tej marki nie zrobimy zakupów bez maseczki.

Wobec powyższego odmawiamy sprzedaży oraz prosimy o opuszczenie sklepu osoby, która nie stosują się do nakazu, o którym mowa w rozporządzeniu. Takie działanie podejmujemy wobec wszystkich osób, które nie zasłaniają ust i nosa. Jednocześnie, nie chcemy komentować, ani odnosić się do zachowania klientów w naszych sklepach. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasze miejsca spotkań z klientami spełniały wymogi określone przez polskie służby sanitarne, ale także światowe standardy IKEA" - deklarują przedstawiciele sklepu, cytowani przez teleshow.wp.pl.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić