"Tornado komarów" przeleciało przez Rosję. "Niebo zrobiło się czarne"

85

Koszmarne tornado pełne komarów pojawiło się na Kamczatce w Rosji. Według relacji świadków niebo zrobiło się czarne, a rój przysłonił słońce. Okoliczni mieszkańcy bali się wychodzić z domów lub pojazdów.

"Tornado komarów" przeleciało przez Rosję. "Niebo zrobiło się czarne"
"Tornado" komarów. (Twitter.com)

"Tornado" komarów zostało zauważone wzdłuż całego wschodniego wybrzeża Kamczatki. W sieci pojawiło się dziesiątki nagrań z tego niezwykłego zjawiska.

Tornado grozy nad Kamczatką

Jeden z naocznych świadków z miasta Ust-Kamczacka powiedział, że przez rój owadów nic nie było widać. Mężczyzna nie mógł prowadzić aut, ponieważ komary ograniczały widoczność i przysłaniały słońce.

Przejechałem przez chmurę tych komarów przez kilkaset metrów. To nie było przyjemne doświadczenie, ponieważ ledwo widziałem drogę. Nie odważyłam się otworzyć okien - napisał na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Wszędzie, gdzie spojrzałem, były widoczne gigantyczne słupy komarów. Widziałem, jak niektóre z nich rozpadały się tylko po to, by ponownie połączyć się w nowe tornado." - dodał mężczyzna. W sieci można znaleźć wiele takich relacji. Większość osób bała się tego nietypowego "tornada" i nie wychodziła na zewnątrz.

Gazeta Kamczatka Inform skonsultowała się w tej sprawie z ekspertami. Entomolog Ludmiła Lobkowa powiedziała, że jest to zupełnie zwyczajne zjawisko, a komary się są nastawione na atakowanie ludzi.

To są samce komarów, które roją się wokół jednej z kilku samic, aby się kojarzyć - nie ma w tym nic złego - powiedziała
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "Kosmiczne fajerwerki". Zaskakujące zdjęcia galaktyk nieopodal Drogi Mlecznej
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić