aktualizacja 

"Towar macany należy do macanta"? Głos urzędników po skandalu w Biedronce

212

Nie milkną echa głośnej sprawy, którą w rozmowie z Wirtualną Polską opisała pracownica sklepu Biedronka. Kobieta postanowiła ukarać klientkę, która ustawicznie gołą ręką "macała" wystawione na półkach pieczywo. Do sprawy odniósł się teraz Główny Inspektorat Sanitarny. Rada GIS-u jednak nie spodobała się internautom.

"Towar macany należy do macanta"? Głos urzędników po skandalu w Biedronce
GIS odniósł się do problemu dotykania pieczywa przez klientów (Unsplash)

W ubiegłym tygodniu na łamach Wirtualnej Polski opisana została bulwersująca historia z jednego ze sklepów spod szyldu Biedronki. Pracownica dyskontu opowiedziała o klientce, której zachowanie wprowadzało ją we wściekłość. W końcu ekspedientka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Przychodzi do nas elegancka i dobrze ubrana pani po 50. Płaszczyk, kozaczki, wymalowana jak modelka, ale notorycznie kupowała pieczywo bez rękawiczek. Miała do mnie pecha, bo co rano zwracałam jej uwagę. Pewnego dnia nie wytrzymałam, kiedy na moich oczach wymacała cztery różne chleby, po czym wzięła inny - opowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Katarzyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Obgadane". Sprawdzajcie etykiety w sklepach. Chodzi o owady w żywności

Pracownica sklepu wzięła wszystkie "obmacane" przez kobietę bochenki i kazała za nie zapłacić. Klientka była oburzona i poszła na skargę do kierowniczki sklepu, ta jednak przyznała rację swojej podwładnej. - Od tamtej pory klientka zawsze ubiera rękawiczki - poinformowała pani Katarzyna.

"Towar macany należy do macanta". W sieci burza

Przytoczona historia wywołała internetową debatę na temat niehigienicznych zachowań klientów. Głośny temat poruszył nawet Główny Inspektorat Sanitarny. Na facebookowym profilu GIS opublikowano grafikę zachęcającą do korzystania z foliowych rękawiczek lub woreczków podczas kupowania pieczywa.

"Towar macany należy do macanta" - stara zasada zapamiętana z wywieszek w sklepach PRL. Dotykanie gołymi rękami chleba czy bułek jest niehigieniczne. Wszelkie drobnoustroje znajdujące się na rękach przenosimy na pieczywo - czytamy na profilu GIS.

Post GIS-u nie przypadł do gustu internautom. Wiele osób zauważa, że zachęcanie do stosowania foliowych elementów nie jest ekologicznym podejściem. Pod postem zaroiło się od krytycznych komentarzy.

Ekologia pierwsza klasa. Folia Górą.
Niby spoko, ale promowanie produkowania i zużywania foliowych jednorazowych rękawiczek jest takie sobie. To już można choćby ten woreczek wziąć i ponownie wykorzystać. Albo szczypce do pieczywa.
Używanie foliowych woreczków tylko dlatego by wyciągnąć chleb czy bułkę także jest głupie. Woreczek służy 2 i pół sekundy a rozkłada się hmm... Może po prostu warto przekonać ludzi, aby nie obmacywać tysięcy bułek, nim wybierze się tą jedną - piszą internauci.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić