Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Tragedia 18-letniej Weroniki. Walczy o życie po ataku psów

24
Podziel się:

18-letnia Weronika z Mikołajówka (woj. łódzkie) trafiła na oddział intensywnej terapii po ataku wściekłych psów. Jej stan jest bardzo poważny.

Tragedia 18-letniej Weroniki. Walczy o życie po ataku psów
Tragedia 18-letniej dziewczyny. Walczy o życie po ataku psów - zdjęcie ilustrowane (Wikipedia)

Weronika w lutym skończyła 18 lat. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartek 26 maja. W drodze do szkoły nastolatka została zaatakowała przed stado dzikich i agresywnych psów. Nastolatkę znaleźli przechodnie, a sama dziewczyna leżała w rowie z poważnymi obrażeniami ciała.

Jak informuje lask.naszemiasto.pl, na miejsce szybko wezwano odpowiednie służby. Mocno pogryziona dziewczyna została przetransportowana do szpitala WAM w Łodzi.

Dziewczyna trafiła na oddział intensywnej terapii. Walczy o życie, jej stan jest ciężki. - Rozmawiałem dziś z lekarzami. Stan jest stabilny, ale uprzedzali, że jest źle - mówi Krzysztof Przybylski, ojciec Weroniki.

Do kogo należą psy?

Burmistrz Łasku, Gabriel Szkudlarek powiedział tvn24, że wcześniej nie miał sygnałów o tym, że na terenie gminy biegają bezpańskie agresywne psy.

Dzięki mieszkańców i poszukiwaniom prowadzonym przez służby mundurowe sforę zlokalizowano w Borszewicach Kościelnych, gm. Łask. Zabezpieczona została przez policjantów. Na miejsce wezwano firmę specjalizującą się w wyłapywaniu takich zwierząt.

Jak czytamy na lask.naszemiasto.pl, z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że są to te same zwierzęta, które wcześniej zaatakowały jedno z gospodarstw w Okupie.

Znajomi nastolatki proszą o pomoc. "Potrzebna jest krew dla mieszkanki naszego powiatu, która wczoraj została zaatakowana przez psy w Mikołajówku k. Łasku" - czytamy na profilu lokalnych harcerzy.

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
moja osoba
4 tyg. temu
zagłosuję na każdego kto skutecznie ukróci psią samowolę.
Pioiresrr
4 tyg. temu
Gloryfikacja zwierząt doprowadza do patologii w ocenie wartości życia, pierwsze zwierzęta i tu emocje sięgają zenitu czesto drugi jest człowiek .osobiście na spacer wychodzę z gazem najsilniejszym z możliwych a dla psiaka agresywnego fajna kosa składana i wiedza gdzie wbić by zabić.
maro
4 tyg. temu
POLICJA MIE REAGUJE NA ZGŁOSZENIA Natimiast PSIARZE BRONIĄ PSÓW i nie widzą nigdy zagrożenia Mój syn boi się wracać ze szkoły ,bo na chodniku wypoczywają psy ,i co z tego że małe ? powinny być na posesji właściciela
Spraeie
4 tyg. temu
Sprawdzić ile było zgłoszeń wcześniej np.na policję i pociągnąć do odpowiedzialności
Hhgg
4 tyg. temu
Wszystkie psy powinno pozbawić się zębów , wtedy nikogo by nie ugryzly
fan
4 tyg. temu
kiedyś hycel jeżdził i wyłapywał wszystkie bezpańskie psy.Może wrócić do starych czasów?
wnuczek
4 tyg. temu
piszecie o zabiciu psów.... zabić powinno się ich byłych czy obecnych właścicieli . pies to zwierzę stadne kierujące się instynktem co wymaga nadzoru,
Mira
4 tyg. temu
Psy atakuja gdy są głodne lub brutalnie traktoesne przez człowieka
Feministka
miesiąc temu
A kogo obchodzi ta pogryziona dziewczyna? Widocznie miała zły charakter. Dobrej osoby by pieski nie zaatakowały. Grunt, że pieski są już bezpieczne w schronisku i trafią wkrótce do adopcji do kochających rodzin z małymi dziećmi.
Toni
miesiąc temu
W takim przypadku nie ma co zabezpieczac tylko strzelac na miejscu.
Kasia
miesiąc temu
A wystarczyłoby paru zapobiegawczych myśliwych i nie byłoby tej tragedii.
Jojo
miesiąc temu
Wbijcie sobie przy okazji do głów, że psy bywają niebezpieczne i groźne. Odpuśćcie,na litość boską wilkom,bo one groźne bywają tylko w bajkach i opowieściach myśliwych. Wilków w Polsce jest około 2000 tysięcy,a bezpańskich psów około 600 tysiecy.To one dziesiątkują dziką zwierzynę, stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi,a całe zło przypisuje się wilkom,by panowie z piórkiem w kapelutku mogli bezkarnie do nich strzelać.
Europejczyk
miesiąc temu
Wrogie obywatelom psy należy rozstrzeliwać.
Miki
miesiąc temu
Od razu zlikwidować te psy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić