aktualizacja 

Rzucił się na dziewczynkę. Dramat na Dolnym Śląsku

318

Do tragicznego zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. 9-letnia dziewczynka została dotkliwie pogryziona przez owczarka kaukaskiego.

Rzucił się na dziewczynkę. Dramat na Dolnym Śląsku
(YouTube)

Do tragicznego zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. Opiekunka wyszła na spacer z 9 letnią dziewczynką i psem. Jak informuje portal RMF24 w pewnym momencie owczarek niemiecki wyrwał się kobiecie i rzucił się na dziewczynkę. Opiekunka nie mogła zapanować nad zwierzęciem. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Kilka dni temu informowaliśmy o podobnym tragicznym wypadku. Wówczas cztery psy zaatakowały matkę i jej dwoje dzieci w Sieradzu (woj. łódzkie). 4-letni chłopiec z ranami podudzia trafił do szpitala. 39-letniemu właścicielowi psów, który w momencie zdarzenia był pijany za nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara do 3 lat więzienia.

Policja przypomina, że za zachowanie psa odpowiada jego właściciel. Funkcjonariusze przypominają również, że do obowiązków właściciela należy m.in. dbanie o to, aby pies był zaszczepiony.

Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi - hodowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe zwierzęcia, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!
Zobacz także: Pies pogryzł 14-miesięczne dziecko
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić