o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Rzucił się na dziewczynkę. Dramat na Dolnym Śląsku

206
Podziel się

Do tragicznego zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. 9-letnia dziewczynka została dotkliwie pogryziona przez owczarka kaukaskiego.

Rzucił się na dziewczynkę. Dramat na Dolnym Śląsku
(YouTube)
bDnbYXnp

Do tragicznego zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. Opiekunka wyszła na spacer z 9 letnią dziewczynką i psem. Jak informuje portal RMF24 w pewnym momencie owczarek niemiecki wyrwał się kobiecie i rzucił się na dziewczynkę. Opiekunka nie mogła zapanować nad zwierzęciem. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Kilka dni temu informowaliśmy o podobnym tragicznym wypadku. Wówczas cztery psy zaatakowały matkę i jej dwoje dzieci w Sieradzu (woj. łódzkie). 4-letni chłopiec z ranami podudzia trafił do szpitala. 39-letniemu właścicielowi psów, który w momencie zdarzenia był pijany za nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara do 3 lat więzienia.

bDnbYXnr

Policja przypomina, że za zachowanie psa odpowiada jego właściciel. Funkcjonariusze przypominają również, że do obowiązków właściciela należy m.in. dbanie o to, aby pies był zaszczepiony.

Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi - hodowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe zwierzęcia, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!
bDnbYXnx
Zobacz także: Pies pogryzł 14-miesięczne dziecko
bDnbYXnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(206)
Złośnik
miesiąc temu
W krajach trochę bardziej zwariowanych na punkcie psów , niż my, psy biegają po parku, bawią się z dziećmi na trawnikach. Prawie nie szczekają. Są dobrze ułożone przez właścicieli. Pies, który rzuci się na człowieka , zostaje uśpiony a właściciel ponosi surowe konsekwencje.Polacy są agresywni i uważają, że wszystko co robią, jest wyłącznie ich sprawą. Psy naszych rodaków są hodowane po to, by gryzły i straszyły innych. Brak odpowiedzialności widać choćby w sprzątaniu po pupilach zapaskudzających każdy zakątek miast i wsi.
Hmmm
miesiąc temu
Człowiek bez maski 500zł kary... pies bez kagańca z bezkarnym właścicielem. Coś tu nie gra...
Dnd
miesiąc temu
Czy ktoś zrobi porządek z właścicielami psów ???????
bDnbYXnT
Lolo
miesiąc temu
Karać psiarzy. Tylko wysokie kary zapobiegną kolejnym tragediom.
sceptyk
miesiąc temu
Pies bez kagańca - 500 zł mandat...
Najnowsze komentarze (206)
dr. mengele
miesiąc temu
Najwidoczniej najlepiej wychodzi hodowla wirusa, nie trzeba się zbytnio starać i jest tania. Wystarczy protestować i już mamy noc żywych trupów.
Grabarz
miesiąc temu
Pies w miarę normalny , ale właściciel niebezpieczny i koniecznie trzeba właściciela uśpić .
gacek
miesiąc temu
Chcesz zabić sąsiada to zamiast broni kup sobie agresywnego psa. Odpowiedżialność niewielka a i śmierć bolesna.
...
miesiąc temu
Psy wymagające nieustannego treningu i szkolenia, psy które są uznawane za niebezpieczne (?!) nie powinny być pupilami osób nieodpowiedzialnych. Do takich psów muszą być ODPOWIEDZIALNI I DOŚWIADCZENI opiekunowie. Bo to nie pies jest winien tylko człowiek. Pies bez powodu nie atakuje. A my nie rozumiejąc zachowania zwierzęcia zwalamy na niego winę za własną głupotę.
...
miesiąc temu
To w końcu był to owczarek kaukaski czy niemiecki. Zdecydujcie się
Hehehe
miesiąc temu
I nikt nie strajkuje w tej sprawie ???
Gosc
miesiąc temu
Nie rozumiem, pies zaatakowal dziewczynke ktora z nim jest pod jednym dachem? ...no nie wierze, co sie stalo, co to dziecko zrobilo psu wczesniej albo jak rodzina traktuje zwierze, opiekunka ma sie opiekowac dziekciem a nie psem do cholery
apollo
miesiąc temu
Psy w Polsce takie same jak właściciele, wściekłe i często szczekają bez powodu a nieraz rzucają się na człowieka bez powodu.
bDnbYXnL
Duch
miesiąc temu
Czy to kaukaz czy niemiec? Bo się pogubiłem trochę........ Sam ma owczarka niemieckiego i jak jest ułożony i ma się nad nim kontrolę, to nie powinno mieć coś takiego miejsca......
oko
miesiąc temu
...każdy ma swoje miejsce...zwierzęta w lesie, na polu, w oborze...bo zwierzę to zwierzę proste jak budowa cepa... na wymioty się zbiera kiedy osoby prowadzące programy w telewizji nazywają psa- synkiem a przecież to pies, nazywają psa - dziewczynką a to suka...adoptują psy a to tylko opieka na zwierzęciem... biedne psisko może wszystko ...na pewno ten bezczelny dzieciak miał krzywo założoną czapeczkę ...każdy ma swoje miejsce, pies ma budę albo kojec...duży czy mały obowiązkowo na wyjście kaganiec czy to na ulicę, czy do parku, czy do lasu, czy na polu...
Kamil
miesiąc temu
Dlatego nosze śróbokret i gaz. Jak jakiś podbiega od razu wale gazem. Zdziwienie i lament własciciela bezcenne. Śróbokreta nie musiałem jeszcze na szczęscie użyć a czesto biegam.
Krzysztof
miesiąc temu
Wiecie czemu np takie rasy jak Smojedy nie mają w sobie krzty agresji wobec człowieka? otóż plemiona o tej samej nazwie - każdego agresywnego wobec człowieka osobnika zabijały a u nas - nie dość że takich jednostek się nie eliminuje - to pozwala się tumanom trzymać takie psy! - nie dość że Kaukaz jest psem półdzikim i bardzo często odbija mu korba - to jest pies na pastwisko do przeganiania wilków nie do trzymania między ludźmi! zabrania się ludziom posiadania broni - bo niesie to konsekwencje - lepiej trzymać psa zabójcę za którego nie poniesie się konkretnych konsekwencji!
jedrek
miesiąc temu
TYLKO HYCLE!!!!!
Bell bell
miesiąc temu
Wszystko przez te wałęsające się bez opieki koty, zjadają ptaki, płazy gady a przed szczurem uciekają, założyć kotom dzwonki, wszystkim kotom!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić