Tragedia na osiedlu w Przemyślu. Pieszy znalazł się w martwym polu

12

Na jednym z osiedli w Przemyślu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca samochodu dostawczego cofając nie zauważył przechodzącego za nim mężczyzny i go potrącił. Niestety 73-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Tragedia na osiedlu w Przemyślu. Pieszy znalazł się w martwym polu
Dostawczak potrącił 73-latka (Policja)

16 marca około godziny 11:40 w Przemyślu doszło do wyjątkowo dramatycznego zdarzenia. Obok bloku mieszkalnego na ul. Równej rozegrały się tragiczne sceny. Kierowca zaparkowanego samochodu dostawczego wsiadł do środka i ruszył na wstecznym biegu. Niestety nie zauważył, że zaraz za pojazdem przechodzi mężczyzna.

Dostawczak przejechał po pieszym. Dla kierowcy było już za późno na właściwą reakcję. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby, w tym policja i pogotowie ratunkowe. Policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzeń.

Kierujący dostawczym mercedesem 45-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, w trakcie wykonywania manewru cofania uderzył tyłem pojazdu przechodzącego za samochodem 73-letnigo mieszkańca Przemyśla.

Po przybyciu na miejsce ratownicy medyczni niezwłocznie udzielili pomocy poszkodowanemu. Pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Lekarze walczyli o jego życie, jednak nie udało im się uniknąć najgorszego. Potrącony zmarł. Tragiczny wypadek wywołał ogromne poruszenie w Przemyślu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grodzki o PiS: mają grzechy na sumieniu

Kierowca dostawczaka został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. W momencie wypadku mężczyzna był jednak trzeźwy. Na miejsce wypadku policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Niewątpliwie zdarzenie z Przemyśla może być przestrogą zarówno dla pieszych, jak i kierowców. 73-latek znalazł się zapewne w martwym polu, co uniemożliwiło kierowcy właściwą reakcję.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić