Tragedia na wakacjach na Majorce. Nie żyje 6-letnie dziecko

16

6-letni chłopiec z Belfastu zmarł w wyniku wypadku, do którego doszło w basenie na Majorce. Pomimo kilku dni walki lekarzom nie udało się uratować życia chłopca.

Tragedia na wakacjach na Majorce. Nie żyje 6-letnie dziecko
Corey Aughey miał zaledwie 6 lat (Archiwum rodzinne)

Do tragicznego wypadku doszło 2 czerwca. Irlandzka rodzina przebywała wtedy w jednym z hoteli na Majorce. Corey Aughey wpadł do basenu pierwszego dnia wakacji. Sześciolatkowi po wyciągnięciu z wody została udzielona pomoc przez ratowników. Po 30 minutach reanimacji chłopiec został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie.

Corey trafił na oddział intensywnej terapii. Na Facebooku uruchomiono zbiórkę pieniędzy na opłacenie kosztów leczenia i ewentualny transport medyczny do Irlandii Płn. Niestety, po trzech dniach walki o życie sześciolatek zmarł w szpitalu. O śmierci dziecka poinformował w mediach społecznościowych jeden ze zdruzgotanych członków rodziny.

Rodzina nie przeszłaby przez to bez waszego wsparcia, chcemy wam z całego serca podziękować za wszystkie wasze życzliwe darowizny, teraz musimy skoncentrować się na sprowadzeniu go do domu. Proszę, módlcie się o rodzinę, aby nabrała sił na przetrwanie najbliższych kilku tygodni - napisał członek rodziny.

Poruszeni internauci wpłacili 12 tysięcy funtów na zbiórkę. Pieniądze zostaną wykorzystane do opłacenia kosztów związanych z transportem ciała chłopca i pogrzebem. Informacja o śmierci sześciolatka wstrząsnęła 45. Belfacką Grupą Skautów, do której należał Corey.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić