aktualizacja 

Schreiber chce wymienić walutę w Polsce. "Masło 8 euro za kostkę?"

160

Cały świat zmaga się z inflacją, a drożyzna atakuje Polaków na każdym kroku. Pomysł na uzdrowienie naszej gospodarki znalazła Marianna Schreiber, założycielka partii MAM DOŚĆ 2023. Żona ministra w rządzie PiS chciałaby wprowadzenia w Polsce euro. Pomysł nie spotkał się jednak z aprobatą ze strony internautów.

Schreiber chce wymienić walutę w Polsce. "Masło 8 euro za kostkę?"
Marianna Schreiber przedstawiła swój pomysł na polepszenie sytuacji ekonomicznej Polaków (AKPA)

Marianna Schreiber od samego startu rozpycha się w polityce łokciami. Żona Łukasza Schreibera z Prawa i Sprawiedliwości założyła własną liberalną partię. Teraz liderka MAM DOŚĆ 2023 przedstawiła program gospodarczy.

Wprowadzenie euro, wymiana złotówek według kursu 1:1. Bez tego złotówka stanie się w przeciągu kilku lat walutą śmieciową, a mamy najwyższy wzrost gospodarczy w Europie – napisała Marianna Schreiber na Facebooku.

"Trzeba być częścią Europy w praktyce". Nowy pomysł Marianny Schreiber

Aspirująca polityk wskazała także, jak zmienią się świadczenia Polaków, jeśli jej ugrupowanie dojdzie do władzy. Podkreśliła, że rodzice powinni dostawać 500 euro na dziecko. Pensja minimalna ma natomiast wynosić aż 3010 euro, a minimalna emerytura 1338,44 euro.

Zdaniem Marianny Schreiber złotówka i euro nie różnią się wcale tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

Kto negocjuje ostateczny kurs wymiany przy wejściu do strefy euro? Czy w polityce monetarnej nie ma rzeczy niemożliwych? – zapytała we wpisie na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Marianna Schreiber chce w Polsce euro. Ostra krytyka w sieci

Wpis Marianny Schreiber nie spotkał się z ciepłym przyjęciem internautów. Większość komentarzy była mocno krytyczna wobec pomysłu.

Co za idiotyzmy. Benzyna po 8 euro za litr? Masło 8 euro za kostkę? Kto Pani wymieni 1 zł na 1 euro? Glapiński? Po co Pani się pcha do polityki, skoro Pani o niczym nie ma zielonego pojęcia? – napisał lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz.

Marianna Schreiber nie przejmuje się jednak krytyką. W jednym z komentarzy podkreśliła, że jej pomysł dotyka ważnego problemu, jakim jest biedniejące społeczeństwo.

Warto dodać, że w ostatnim badaniu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla "Do rzeczy" większość Polaków była przeciwna wprowadzeniu w Polsce waluty euro. Za tym pomysłem opowiedziało się zaledwie 38 proc. ankietowanych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Żona ministra z PiS w "Top Model". Ironiczny komentarz Bartosza Arłukowicza

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić