Wróć na
A.S.
|

Tragedia podczas ćwiczeń wojskowych na Lubelszczyźnie. Nie żyje żołnierz

110
Podziel się

W piątek, w czasie ćwiczeń jednostki wojskowej z Hrubieszowa w woj. lubelskim, doszło do tragicznego zdarzenia. Jeden z żołnierzy po wykonaniu rutynowych ćwiczeń ze skoków spadochronowych nagle poczuł się źle. Niedługo później zmarł.

Tragedia podczas ćwiczeń wojskowych na Lubelszczyźnie. Nie żyje żołnierz
Polski żołnierz. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bCNKzYZh

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w miejscowości Okuninka, gdzie skoki spadochronowe do wody ćwiczył 2 Pułk Rozpoznawczy stacjonujący w Hrubieszowie.

W czasie ćwiczeń żołnierze skakali do, znajdującego się na terenie wsi, Jeziora Białego. Jak donosi "Dziennik Wschodni" był do element corocznych, rutynowych ćwiczeń doskonalących umiejętności żołnierzy.

Czytaj także:

bCNKzYZj

Śmierć na ćwiczeniach wojskowych

Operacja zabezpieczana jest przez ratowników wodnych, którzy w motorówkach od razu odwożą skaczącego na brzeg. Według relacji świadka, jeden z żołnierzy biorący udział w ćwiczeniach po dotarciu na ląd zaczął skarżyć się na bóle w klatce piersiowej.

Jego stan pogarszał się coraz bardziej. 31-letni mundurowy wkrótce później zmarł. Nie udało mu się pomóc.

Sprawa badana jest przez prokuraturę i żandarmerię wojskową. Okoliczności śmierci żołnierza są cały czas niejasne. Ze strony jednostki, w której służył, nie pojawiło się jeszcze oficjalne oświadczenie, tłumaczące, co dokładnie zaszło po skoku.

bCNKzYZp

Zobacz także: Borne Sulinowo. Najbardziej tajemnicze miasto w Polsce

bCNKzYZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(110)
Asan
miesiąc temu
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ...(*)
gość
miesiąc temu
Odszedł na wieczną służbę cześć jego pamięci
Swojak
miesiąc temu
W wojsku trzeba Uważać bo nigdy nie wiadomo co się stanie poza tym bycie żołnierzem to niebezpieczny zawod
bCNKzYZL
akm
miesiąc temu
Dlaczego od zawsze mówiło się, że rozgrzani nigdy nie wskakujemy do zimnej wody?Szok termiczny może spowodować zawał serca.Oni na tych ćwiczeniach skakali do wody.No ale to są ćwiczenia wojskowe.W operacjach wojskowych zakłada się jakiś procent strat z różnych przyczyn.Między innymi z przyczyn naturalnych.
Patriota
miesiąc temu
Super Jednostka i Dowódca, który też skakał w tym dniu z żołnierzami do wody!!!
Najnowsze komentarze (110)
Przypominajka
4 tyg. temu
Ciekawy kontrast. W tamtym roku jak zmarł chłopak na WAT-cie to posypały się komentarze typu "bo teraz biorą te syfy i potem tak jest", "pewnie wziął jakąś przed treningówkę i dlatego umarł" mimo, że tam też przechodzą badania, a gość nigdy nie miał problemów ze zdrowiem, był wysportowany i nie zażywał suplementów tego typu, a badania również tego nie wykazały. Teraz wydarzyła się tragedia z u działem starszego faceta, podczas skoków, i takie podejrzenia się nie pojawiają. Czasem warto się zastanowić nad zasadnością tego typu oskarżycielskich komentarzy.
rezerwa
miesiąc temu
Podstawowe prawo żołnierza (nie z wojska macierewicza i kamińskiego) to być dobrze dowodzonym, dobrzy dowódcy odeszli z niby wojska no i prawo żołnierza diabli wzięli. Szkoda chłopa.
veritas
miesiąc temu
Zawał serca w młodym wieku z reguły kończy się śmiercią. Mimo komisji, badań itp nigdy nie wiadomo, jak presja, wysiłek fizyczny wzmożony , wpłynie na zdrowie Szkoda młodego człowieka
Tomasz
miesiąc temu
To jest takie życie szkoda chlopa
Jan
miesiąc temu
Cóż tu komentować. Przykre to wielka tragedia dla najbliższych i w ogóle trakedia kiedy młody człowiek odchodzi z tego świata. Współczucie dla rodzinny
szeregoviec
miesiąc temu
awansowac dowodce jednostki do stopnia generała !
ssb
miesiąc temu
Sprawa gen. Parafianowicza zamieciona pod dywanik?
Patriota 2
miesiąc temu
Super Jednostka i Dowódca, który też skakał w tym pechowym dniu do Jeziora.
bCNKzYZD
tfuj struj
miesiąc temu
czym sie rożni zolnierz od żołdaka czy mundurowego ?
miro
miesiąc temu
bardzo przykre ale z tego co wiem mlodzi z zawałem maja marne szanse na przeżycie ,znam podobny przykład
jury
miesiąc temu
Nie powinien być w wojsku na stan zdrowia - dziś mało kto wie jacy ludzie są przyjmowani do wojska . Jakiś lekarzyna dostaje kasę w łapy i podpisze każdemu co zechcesz
Lipek
miesiąc temu
Szkoda żołnierza, niech mu ziemia będzie lekka.
markiz
miesiąc temu
Nie każe się skakać do wody człowiekowi,ktory ma lęk i nie umie plywać i być może nigdy nie byl w wodzie.Ale wojsko wiadomo ma swoje sposoby"my ciebie nauczymy pływać"Na bank tak było.Prokurator niech popyta jego kolegów,którzy dobrze go znali i tych skąd pochodził?
Hetman
miesiąc temu
Serce..................,choroba cywilizacyjna to teraz choroby układu krążenia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić