Tragedia w Białym Miasteczku. Wyciekło nagranie

512

Przed południem w sobotę na terenie "Białego Miasteczka 2.0" w Warszawie doszło do tragedii. Mężczyzna postrzelił się w trakcie konferencji prasowej protestujących przed Kancelarią Premiera medyków i zmarł w szpitalu. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym zarejestrowano moment strzału.

Tragedia w Białym Miasteczku. Wyciekło nagranie
"Białe Miasteczko 2.0" powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (PAP, Pawe� Supernak)

Dramat rozegrał się w sobotę 18 września po godz. 10:00 na terenie "białego miasteczka" przy al. Ujazdowskich w Warszawie. Jak informuje Wirtualna Polska 94-letni mężczyzna próbował się samookaleczyć. Najprawdopodobniej użył do tego tzw. broni hukowej.

Poszkodowany z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Niestety mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Policja potwierdziła, że nie był on związany z protestem.

Do zdarzenia doszło około godziny 10:20 na terenie "białego miasteczka". Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do samookaleczenia starszego mężczyzny. Z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Nie była to osoba związana z protestem - tłumaczy Wirtualnej Polsce Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Według nieoficjalnych informacji WP mężczyzna to 94-letni emerytowany wojskowy w stopniu pułkownika. Stanisław M. miał przy sobie list pożegnalny, w którym napisał, że sprzeciwia się "politycznemu protestowi".

Na Twitterze opublikowano nagranie z konferencji prasowej protestujących medyków, na którym zarejestrowano moment strzału. Konferencja została natychmiast przerwana. W tle słychać głosy wstrząśniętych incydentem ludzi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ministerstwo Zdrowia w krótkim oświadczeniu skomentowało tragedię, do której doszło przed Kancelarią Premiera. "Szanowni Państwo, niestety pacjent nie żyje. Nadal prosimy o zachowanie wstrzemięźliwości w kreowaniu niepotwierdzonych informacji" - czytamy w oświadczeniu Ministerstwo Zdrowia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Białe Miasteczko 2.0" powstało 11 września po ogólnopolskiej manifestacji pracowników ochrony zdrowia. Namioty ustawiono przy kancelarii premiera przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie.

Zobacz także: Zamęt po słowach Przemysława Czarnka. Komentarz z PiS
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić