11-latek z Katowic zamordowany. Tragiczny finał poszukiwań Sebastiana

69

Tragiczny finał poszukiwań 11-letniego Sebastiana z Katowic. W niedzielę wieczorem policjanci znaleźli ciało chłopca. Dziecko zostało zamordowane. Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Sosnowca, który prawdopodobnie uprowadził i zabił nastolatka.

11-latek z Katowic zamordowany. Tragiczny finał poszukiwań Sebastiana
Policja znalazła zwłoki 11-letniego Sebastiana z Katowic (Policja Śląska, Twitter)

Poszukiwania 11-letniego Sebastiana trwały od sobotniego wieczoru. Tego dnia chłopiec wyszedł na plac zabaw. Nic nie zapowiadało tragedii. Miał wrócić do domu o godz. 19, ale sms-owo poprosił mamę o pół godziny więcej. To był ostatni kontakt rodziny z Sebastianem.

11-letni Sebastian nie żyje. Został zamordowany

W niedzielę policja opublikowała w sieci zdjęcia i rysopis dziecka, prosząc społeczeństwo o pomoc w poszukiwaniach. Niestety wieczorem służby poinformowały, że znaleziono zwłoki chłopca. Sebastian został zamordowany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja zatrzymała podejrzanego. Wskazał miejsce ukrycia zwłok

Katowiccy policjanci dotarli do 41-letniego mieszkańca Sosnowca, który mógł mieć związek z zaginięciem nastolatka. Podejrzenia szybko okazały się słuszne. Ciało Sebastiana zostało ukryte w sosnowieckiej dzielnicy Niwka.

Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora

Mężczyznę udało się zidentyfikować dzięki nagraniom z monitoringu, które uchwyciły jego samochód. Podejrzany został zatrzymany ok. godz. 17, krótko później funkcjonariusze zlokalizowali zwłoki kilka kilometrów od domu 41-latka. Mężczyzna sam wskazał miejsce ukrycia ciała.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że podejrzany miał już w przeszłości zatargi z prawem. Zbrodnia prawdopodobnie ma podłoże pedofilskie.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić