Tragiczny wypadek w Pieninach. Turyści znaleźli dziwnie zachowującego się psa

68

W sobotę w Pieninach doszło do tragedii. Ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR znaleźli ciało mężczyzny, który spadł z wysokości z Sokolicy. Prokurator ustala okoliczności jego śmierci.

Tragiczny wypadek w Pieninach. Turyści znaleźli dziwnie zachowującego się psa
Tragiczny wypadek w Pieninach (Facebook)

Ratownicy Podhalańskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przy wsparciu słowackiej Horskiej sluzby Pieninského národného parku, przeprowadzili w sobotę dramatyczną akcję.

Tragiczny wypadek na szlaku

Około godziny 13:00 do Stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych turystów. W drodze na Sokolicę zauważyli oni dziwnie zachowującego się psa, który wyglądał, jakby szukał właściciela - podaje "Gazeta Wyborcza".

Na miejsce wysłano 20 ratowników, którzy rozpoczęli intensywne poszukiwania pod południowymi ścianami szczytu. Podczas działań znaleziono ciało młodego mężczyzny, który nie przeżył upadku z dużej wysokości. Ratownicy znieśli zwłoki do doliny.

Zwłoki mężczyzny opuszczono ponad 350 m, za pomocą technik linowych do podstawy szczytu, a następnie pontonem przeprawiono do polskiej granicy - poiformowała Grupa Podhalańska GOPR na Facebooku.

Policja pod nadzorem prokuratora obecnie ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Broń z II wojny światowej wykopana w centrum miasta. Zaskakujące odkrycie w Małopolsce
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić