Świętokrzyskie. Kobieta wypadła z karetki podczas jazdy

86

Na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 42 i 74 w gminie Ruda Maleniecka (woj. świętokrzyskie) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Starsza kobieta wypadła przez tylne drzwi karetki. Seniorka była przewożona na wózku inwalidzkim.

Świętokrzyskie. Kobieta wypadła z karetki podczas jazdy
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

O zdarzeniu informuje lokalny portal tkn24.pl. Na skrzyżowaniu drogi krajowej 42 z drogą krajową 74 w powiecie koneckim, podczas przewożenia transportem medycznym 85-letnia pasażerka w trakcie jazdy wypadła przez tylne drzwi pojazdu. Kobieta była przewożona na wózku inwalidzkim.

Na szczęście 85-letnia kobieta została dowieziona do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Po badaniach wróciła do domu.

Sprawą zajęła się policja. Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Końskich w rozmowie z portalem tkn24.pl przekazała, że pojazdem marki volkswagen transporter kierował 56-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Został zatrzymany na czas złożenia wyjaśnień. Pojazd medyczny został zabezpieczony do dalszych czynności z udziałem między innymi biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Policja ustala wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Dyrektor szpitala nie wie, co było przyczyną wypadku

Dyrekcja szpitala w Końskich zapewnia, że przeznaczona do transportu medycznego karetka była sprawna. Dyrektor placówki Wojciech Kiebzak w rozmowie z Radio Kielce podkreślał, że pojazdy przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich wyposażone są dodatkowo w specjalne pasy, którymi przypinany jest wózek, tak by podczas transportu był nieruchomy.

Trudno mi w tej chwili powiedzieć. Z informacji przekazanej od kierowcy wynika, że wózek inwalidzki był zapięty pasami. Czy te pasy odpięły się same, czy ktoś przy tym pomógł? Trudno mi powiedzieć - tłumaczył dyrektor Wojciech Przybylski na antenie Radia Kielce.

Dyrektor przyznał, że nie wie, dlaczego otworzyły się drzwi samochodu w trakcie jazdy.

Zobacz także: Lekarz apeluje do kobiet w ciąży. "Dlatego to tak szalenie ważne"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić