o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DSM
|

Trener piłki nożnej skazany na 25 lat więzienia. Za e-papierosa

192
Podziel się

24-letni Billy Hood został skazany na 25 lat więzienia w Dubaju. Powód? E-papieros i fiolki z płynem zawierającym CBD, które znaleziono w jego samochodzie. Urządzenie nie należało do niego, jednak dla sędziego nie miało to żadnego znaczenia.

Trener piłki nożnej skazany na 25 lat więzienia. Za e-papierosa
24-letni trener piłki nożnej został skazany na 25 lat więzienia w Dubaju. (YouTube, Detained in Dubai)
bEKvCBNh

24-letni Billy Hood ma spędzić 25 lat w dubajskim więzieniu. Mężczyzna został zaskoczony w styczniu przez policjantów, którzy weszli do jego mieszkania, zakuli go w kajdanki i zaczęli przetrząsać jego rzeczy. Pytali, gdzie trzyma narkotyki. Zaskoczony Hood powiedział, że nie ma żadnych narkotyków i to musi być pomyłka.

Wszystko wyjaśniło się, kiedy funkcjonariusze przeszukali jego samochód. W półce na drzwiach przy tylnym siedzeniu znaleźli e-papierosa i płyn zawierający CBD. Urządzenie należało do kolegi 24-latka, który niechcący zostawił w aucie Hooda swoją własność, o czym poinformował go później przez WhatsAppa.

bEKvCBNj

Policjanci powiedzieli zatrzymanemu, że wpadli na jego trop w sieci, dlatego 24-latek podejrzewa, że służby prześwietlają komunikatory pod kątem określonych słów. W Polsce i Wielkiej Brytanii produkty zwierające CBD są legalne, ponieważ substancja ta nie wywołuje efektów psychoaktywnych, w przeciwieństwie do THC.

Jednak prawo Zjednoczonych Emiratów Arabskich uznaje i CBD, i THC za narkotyki i surowo każe za posiadanie produktów zawierających te związki. Hood spędził cztery dni na posterunku policji, gdzie co jakiś czas podtykano mu do podpisania dokument napisany po arabsku. Policjanci wyśmiali go, kiedy poprosił o tłumaczenie. Usłyszał, że jeśli go nie podpisze, to nigdy nie opuści komisariatu.

Zmęczony i przerażony 24-latek w końcu podpisał dokument. Potem dowiedział się, że tym samym przyznał się do przemytu, posiadania i sprzedawania narkotyków, za co został skazany na maksymalny wymiar kary: 25 lat więzienia.

bEKvCBNp
Nie ma nikogo bardziej skupionego na sprawności fizycznej niż Billy. Nigdy nie brał narkotyków, nie palił nawet papierosów. Nigdy nie sądziliśmy, że przeprowadzka do Dubaju może być biletem w jedną stronę - mówi załamana rodzina 24-latka w rozmowie z "Daily Record".

Bliscy skazanego liczą na apelację. Radha Sterling, założycielka fundacji Detained in Dubai, nie jest zaskoczona przypadkiem Billy'ego Hooda. Podkreśla, że cudzoziemcy są notorycznie skazywani w Dubaju na podstawie wymuszonych zeznań spisanych po arabsku albo tylko na podstawie zeznań osób trzecich.

Wyroki za narkotyki są "prestiżowe" dla policji, co prowadzi do awansów, a sądy nie potrzebują istotnych dowodów, aby wydać wyrok skazujący. Fałszywe zarzuty są na porządku dziennym - mówi Sterling.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvCBNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(192)
Nemeczek
1 tyg. temu
Nigdy nie sądziliśmy, że przeprowadzka do Dubaju może być biletem w jedną stronę. No raczej przeprowadzki na tym polegają
Oko za oko
1 tyg. temu
Kiedyś widziałem auto w pl na tablicach z Dubaju. Zaczaję sie i zrobię mu to samo.
Kolo
1 tyg. temu
To Billy w Dubaju? Myślałem że leży zalany w trupa dentka w tej szopie na słonecznej w Ełku.
bEKvCBNL
Just nick
1 tyg. temu
Po co podpisywał ten papier?
Smysiu
1 tyg. temu
Dlatego w takie miejsca nie można jeździć!! Jakby im turystów zabrakło to by szybko zmądrzeli....
Mazur
1 tyg. temu
Niech ktoś mu pomoże!!!
Onkolog
1 tyg. temu
Niech sie cieszy ze go od razu nie poćwiartowali i wynieśli w torebkach z tego komisariatu
Eeee
1 tyg. temu
Jak jedziesz do dzikusów, to się potem nie dziw. Czego cywilizowany człowiek szuka na dubajskiej pustyni?
Antyradykal
1 tyg. temu
Tam wszystko co zwiazane z używkami to zbrodnia podobnie jak USA czy częściowo w Polsce co dotyczy pochwy lub działań pochwo pochodnych.
Jantasak
1 tyg. temu
Katolicka wiara wprowadzana była siłą dotychczas nieznaną, uśmiercano całe społeczności. Islam nie czyni nic nowego.
Obudźcie się....
1 tyg. temu
Tak wygląda "islamski świat", a jak to, co jest tam dokona się na całym świecie, to będzie znacznie gorzej, bo islam nie zna granic, a jego granice może wyznaczać tylko ziemia, bo na kosmos ekspansji nie zrobi, ale ziemie ogarnie, jak tylko ludzie rozumni w porę się nie "obudzą", bo ta islamska religijna ideologia jasno przez Koran mówi o podboju całej ziemi, ma być islam i nic innego poza islamem, świat ma być islamski, a cała ziemia muzułmańska.
Prawda
1 tyg. temu
Powinni Ludzie na Świecie zbojkotować Dubaj i tam nie Latać
czytać
1 tyg. temu
co za bandyci oni dobrze wiedzieli że on jest niewinny dali mu do podpisania dokument w ich języku pewnie mu powiedzieli że to dokument o umorzeniu on mysląc że po tym bedzie miał spokój jednym podpisem skazał sie na takie coś co za zwyrodnialcy z tych arabskich bandytów w mundurach są na równi z ludzmi skazanymi za 200 albo jeszcze gorsi mysle że sediza o tym też wiedział upatrzyli go sobie mam nadzieje że amnestia zareaguje
bEKvCBND
zorro
1 tyg. temu
Zleci jak biczem strzelił !! co to jest 25 lat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić