Koniec z medyczną marihuaną? Zniknęła z polskich aptek

20

Marihuana medyczna przez wiele osób traktowana jest jako niebezpieczny narkotyk. W wielu przypadkach jest jednak nieoceniona. Teraz brakuje jej w polskich aptekach.

Koniec z medyczną marihuaną? Zniknęła z polskich aptek
Koniec z medyczną marihuaną? Zniknęła z polskich aptek (Getty Images, &#169 Getty Images)

Marihuana medyczna pomaga uśmierzyć przewlekły ból. Może być pomocna w leczeniu fibromialgii, stwardnienia rozsianego, epilepsji, zaburzeń ze spektrum autyzmu czy chorób reumatycznych.

Legalizacja marihuany do celów medycznych stała się w Polsce faktem 1 listopada 2017 roku. Portal GdziePoLek monitorujący dostępność do leków na polskim rynku aptecznym alarmuje, że w aptekach zaczyna jej brakować.

Z danych pozyskanych w oparciu o współpracujące z portalem apteki wynika, że medyczna marihuana nie jest obecnie dostępna nigdzie w Polsce.

Jestem pacjentem. Jeszcze miesiąc temu mogłem chociaż otrzymać lek niezbędny mi do normalnego funkcjonowania gdziekolwiek w Polsce. Wprawdzie wiązało się to z wyjazdem aż do Warszawy [pacjent pochodzi z Krakowa – przyp. red.], jednak chociaż mogłem się leczyć. Teraz, gdy zapasy w aptekach się skończyły, obawiam się, że będę musiał przerwać terapię - mówi jeden z pacjentów w rozmowie z plotki biznesowe.

Kiedy wrócą dostawy?

W najbliższych dniach producent odpowie na pytania Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych odnośnie specyfikacji opakowania i medyczna marihuana będzie mogła trafić do polskich aptek.

Zobacz także: Wicerzecznik PiS bezlitosny. Tak skomentował wniosek PSL
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić