oprac. Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Triumf Ukraińców. Mocne nagranie z frontu

Ukraińcy pochwalili się filmem z udanego uderzenia dronem. Tym razem ich celem była łódź z siedmioma Rosjanami na pokładzie. Pomimo jej znaczącej prędkości, sterującemu dronem udało się trafić w nią perfekcyjnie. W efekcie maszyna została doszczętnie zniszczona.

Triumf Ukraińców. Mocne nagranie z frontu
Ukraińcy dronem zestrzelili rosyjską łódź. (X, Clashreport)

Wojna w Ukrainie trwa już od dwóch lat. W tym czasie ukraińska armia wielokrotnie pokazywała filmy ze skutecznego wykorzystania dronów.

Wojskowe Bayraktary coraz częściej wypierane są przez niewielkie komercyjne maszyny z podczepionymi ładunkami. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty prowadzenia walki z ich użyciem, przy jednoczesnym zwiększeniu ich dostępności, a co za tym idzie liczebności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na pozycje Rosjan w Wołczańsku. Rosyjski Korpus Ochotniczy w akcji

Drony unicestwiają nawet rosyjskie łodzie

Jak pokazał ostatni opublikowany przez ukraińską armię film, ich skuteczność bojowa jest wysoka. Widać na nim, jak za pomocą drona wykorzystującego technologię FPV, czyli widok z pierwszej osoby, unicestwiona została rosyjska łódź. Ta wraz ze sobą porwała na dno siedmiu żołnierzy.

Przykład tej akcji jest także dowodem na spore umiejętności ukraińskich żołnierzy. Ci mimo sporej prędkości, z jaką poruszała się łódź, zdołali ją namierzyć, a następnie zestrzelić. Jest to kolejne starcie pokazujące, jak dynamicznie zmienia się pole walki, a co za tym idzie, wymaga od żołnierzy umiejętności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sami Ukraińcy również to zauważają. Z tego powodu już po pierwszych skutecznych użyciach dronów rozpoczęli ich produkcje. Co ciekawe, ta jeszcze na początku konfliktu ograniczała się do produkcji garażowej, często krytykowanej przez władze w Kijowie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić