Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Trump wpadł w furię. "Całkowicie stracił nad sobą kontrolę"

265
Podziel się:

Komentatorzy brukselskiego portalu "Politico" twierdzą, że Donald Trump jest załamany faktem zbanowania go w mediach społecznościowych. Profil na Twitterze był jednym z jego ulubionych środków komunikowania się ze światem. To właśnie przy jego pomocy amerykański prezydent ogłaszał swoje najważniejsze decyzje czy też zwalniał urzędników.

Trump wpadł w furię. "Całkowicie stracił nad sobą kontrolę"
Donald Trump stracił w piątek wieczorem swoje konto na Twitterze (Getty Images)

Donald Trump posiada wiele cennych rzeczy. Niewiele z nich dawało mu jednak tyle radości, co jego profil na Twitterze. Amerykański prezydent twierdził, że to właśnie dzięki swoim wpisom jego kariera polityczna nabrała rozpędu.

"Hemingway 140 znaków" stracił swój ulubiony megafon – pisze "Politico".

Trump się miota. "Stracił nad sobą kontrolę"

Donald Trump stracił swoje konto w mediach społecznościowych w piątek wieczorem. Wcześniej, po tym, jak zwolennicy prezydenta wdarli się do budynku Kapitolu, Twitter tymczasowo je zawiesił za "podżeganie do przemocy". Kolejne wpisy amerykańskiego doprowadziły do trwałej blokady.

Wysocy rangą urzędnicy z otoczenia Donalda Trumpa podkreślają, że bardzo źle zniósł on decyzję władz platformy. Amerykański prezydent miał ich zdaniem "całkowicie utracić kontrolę nad sobą". Trump próbował także dowiedzieć się, co może w tej sytuacji zrobić.

W oświadczeniu wydanym przez Biały Dom stwierdzono, że prezydent "negocjował z różnymi innymi stronami internetowymi". Dodano także, że Trump rozważa uruchomienie w niedalekiej przyszłości własnej platformy. Doradcy Trumpa nie zdradzili jednak jak dotąd więcej szczegółów.

Donald Trump zbanowany na Twitterze. Niechlubny rozdział prezydentury

Ban w mediach społecznościowych jest ostatnim czasie tylko jednym z ciosów wymierzonych w Donalda Trumpa. W ciągu ostatnich dwóch dni prezydent upominany był przez własnych urzędników, został skrytykowany także przez polityków Partii Republikańskiej. Ponownie grożono mu także impeachmentem.

Donald Trump niechętnie pojawiał się w ostatnim czasie w tradycyjnych mediach, a jego głównym środkiem komunikacji ze światem były właśnie platformy społecznościowe. Biały Dom publikował także krótkie filmiki z wypowiedziami prezydenta. Na jednym z nich Trump wezwał osoby szturmujące Kapitol do opanowania i wrócenia do domu, podtrzymując jednak narrację, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane.

Trwać mają rozmowy na temat "ostatniego, pożegnalnego wywiadu" Donalda Trumpa. Nie jest jednak pewne, czy dojdzie on do skutku. Ku rozczarowaniu urzędników, prawdopodobnie tak się nie stanie.

Nie chcemy, żeby jedynym wspomnieniem, jakie po nas pozostanie, było to co wydarzyło się na Kapitolu. Ta administracja ma wiele wspaniałych osiągnięć i warto je podkreślić, aby pozostawić po sobie dobre wrażenie – powiedział jeden z wysoko postawionych urzędników.

Donald Trump na początku prezydentury chwalił się, że jest "Hemingwayem 140 znaków", nawiązując do limitu długości wpisu na Twitterze. Ponad 56 tys. postów później, Trump wydaje się rozłożony na łopatki przez technologicznych potentatów. Kończy swoją prezydenturę jako przegrany, wygnany na rubieże Internetu.

Obejrzyj także: Drastyczne nagranie z Kapitolu w USA. Są ofiary śmiertelne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(265)
Wpp
rok temu
Co za bzdury wypisują...
Jaka ja
2 lata temu
Na parler można wejść bezpośrednio ze strony.
Wawiak
2 lata temu
Ciekawe. Zabanowano Trumpa, ale np. nikt nie blokuje kont ludzi takich jak Maduro, czy członkowie KPCh lub lewicowych ekstremistów...
katolik
2 lata temu
A nasze prawicowe nadal w wielkiej traumie po Trampie .
prawiCEK
2 lata temu
Każdy kraj ma swojego TRAMPka.
prawiCEK
2 lata temu
Bardzo podobny do naszego małego '' naczelnego'' prezesa Polski.wi
Olo
2 lata temu
Rządy Trumpa to PiS bis
jureczek
2 lata temu
Na nic wasze skomlenie i wycie. Trampek out. Bezcenne.
Krzysztofff
2 lata temu
Tramp wygnany !!! .To samo czeka Dudę
$$$
2 lata temu
Lincoln odmówił Rotszyldom odnowienia koncesji na drukowanie dolarów i został odstrzelony. Wilson zezwolił na utworzenie FEDu czym oddał bankierom pełną kontrolę nad gospodarką USA. Próbował to posprzątać Kennedy (executive order 11110) i poległ. Trump próbował odebrać władzę globalistom i banksterce i oddać ją Amerykanom. Tego pozbyli się fałszując wybory. W otoczeniu Trumpa była cała masa zdrajców. Nawet Pence go zdradził.
Albert
2 lata temu
Lobby zwalczało go od początku bo był od nich niezależny finansowo a co zatem idzie nieposłuszny, jak jego poprzednicy.
7654321@
2 lata temu
Tramp nie stracił kontroli nad sobą i otoczeniem pomimo blokad i przypisywaniu mu niestworzonych rzeczy. Biden ma na rękach krew zabitej 34letniej Aschli!
Pozorovatel
2 lata temu
I pomyśleć że moja ojczyzna oparła swoje miejsce na świecie o unię personalną z tym "czubkiem". I co teraz będzie uroczyste ściąganie tablicy z napisem "Fort Trump" i zastępowanie jej "Fort Biden". Nie jestem pewien czy Biden zechce przybyć na tę uroczystość. Jak tu nie przyznać racji słowom: "Polacy są politykami w poezji i poetami w polityce". I jak tu nie zatęsknić za pruskim rozsądkiem Otto von Bismacka.
A kuku
2 lata temu
To nasz obrażony Kim To Łun To Nie Yes. teraz będzie się bawił już tylko z Orbankiem. No to będziemy wreszcie światowym Moczarstwem ze stolicą w Kraśniku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić