aktualizacja 

Trzaskowski nie wytrzymał. Oto jak odgryzł się Czarnkowi

130

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uznał, że musi zareagować na słowa Przemysława Czarnka. Minister edukacji i nauki oskarżał go o wydawanie zbyt dużych pieniędzy w ciągu roku na organizacje pozarządowe w Warszawie. Jak brzmi odpowiedź?

Trzaskowski nie wytrzymał. Oto jak odgryzł się Czarnkowi
Rafał Trzaskowski, Przemysław Czarnek (Getty Images)

Ostatnio w Sejmie zrobiło się bardzo gorąco. To dlatego, że minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek tłumaczył się z głośnej afery. Miała ona związek z konkursem "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania".

Jego resort przeznaczył aż 40 mln zł na wsparcie 45 organizacji. Niektóre dotacje dotyczą zakupu nieruchomości, co poskutkowało tym, że media i opozycja okrzyknęły to przedsięwzięcie mianem "programu willa plus".

Wiecie państwo, ile wydaje Rafał Trzaskowski, tylko jednego roku, na organizacje pozarządowe w Warszawie? Blisko 300 mln zł! Rocznie! (…) Nie na nieruchomości, tylko do kieszeni, na wynajem band ulicznych, które są wynajęte w konkretnych godzinach, tylko żeby hejtować! - grzmiał ostatnio Czarnek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagrywka rządu PiS. "Polska nie została oszukana"

Rafał Trzaskowski reaguje

Na odpowiedź Rafała Trzaskowskiego nie musiał długo czekać. - Pan minister postanowił krzyczeć z mównicy sejmowej, również krzyczeć na mnie i na miasto stołeczne Warszawa, opowiadając o strasznych "ulicznych bandach", które są finansowane przez miasto stołeczne Warszawa - powiedział prezydent Warszawy podczas facebookowego nagrania.

Panie ministrze - no, gratuluję emfazy, tylko po pierwsze: nikt nie funduje willi nikomu w Warszawie. Mamy konkursy, które są całkowicie przejrzyste, dla organizacji pozarządowych na wsparcie tego, co robią. A te "uliczne bandy", o których pan mówi, zerknijmy sobie (…) - dodał.

Następnie zaczął wymieniać nazwy organizacji, które otrzymały dodatkowe wsparcie od miasta. Wskazał na takie podmioty jak m.in. Klub Inteligencji Katolickiej, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Diecezji Warszawko-Praskiej, Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża.

I uwaga, teraz będą nazwy, które świadczą o tym, że to naprawdę moa być bardzo dzikie bandy - dodał Trzaskowski, po czym wymienił kilka żłobków.
Żłobek Nasze Szkraby, Żłobek Kociaki Rozrabiaki – chyba o to chodziło Panu ministrowi! Żłobek Małe Szczęście, Żłobek Puchatek (…), Żłobek Kangurek. Kangurów należy się obawiać, panie ministrze… - kontynuował.

Trzaskowski wymieniał kolejne podmioty i nie mógł skończyć... - I mógłbym tak wymieniać, i wymieniać, i wymieniać… Jeżeli Panie ministrze Pan uważa, że o są bojówki, i że to są organizacje, które powinny być pozbawione wsparcia, to gratuluję. Dobrego samopoczucia - podsumował.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić