oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Trzęsienie ziemi nawiedziło Nowy Jork i okolice

35

W piątek rano czasu lokalnego trzęsienie ziemi nawiedziło Stany Zjednoczone. Wstrząsy były odczuwane w Nowym Jorku i okolicach. Ziemia drżała także w New Jersey, to właśnie w pobliżu tego miasta znajdowało się epicentrum trzęsienia. Trzęsienie osiągnęło 4,7 w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi nawiedziło Nowy Jork i okolice
Nowy York trzęsienie ziemi (Pixabay)

Trzęsienie ziemi wstrząsnęło gęsto zaludnionym obszarem metropolitalnym Nowego Jorku w piątek rano, poinformowała U.S. Geological Survey. Do wstrząsów doszło o godzinie 10:20 czasu lokalnego.

Według U.S. Geological Survey epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu stacji Whitehouse w stanie New Jersey, 40 mil na zachód od Nowego Jorku. Jak podaje apnews.com doniesienia o trzęsących się i trzeszczących budynkach napływały od New Jersey po Long Island.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul poinformowała na portalu X, że jej zespół ocenia skutki trzęsienia. Obiecała mieszkańców, że będą informowani na bieżąco. Komunikat wydała także straż pożarna w Nowym Jorku. Służby poinformowała, że na ten moment nie ma doniesień o zniszczeniach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Izrael strzela sobie w stopę. "Budują elektorat propalestyński"

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams został poinformowany o trzęsieniu ziemi, powiedział jego rzecznik Fabien Levy. - Chociaż w tej chwili nie mamy żadnych doniesień o poważnych skutkach, nadal trwają oględziny — dodał.

Poruszające relacje mieszkańców. Pojawiły się również nagrania

W kawiarni na dolnym Manhattanie klienci zauważyli, że blaty stolików trzęsą się, podobnie jak ustawione na nich naczynia. - Zauważyłam, że drzwi drżą na framudze – powiedziała India Hays, baristka cytowana przez apnews.com. - Byłam pewna, że to nie może być prawdziwe trzęsienie ziemi — dodała.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na portalu X pojawił się szereg nagrań. Na jednym z nich widać ekipę programu na żywo, która poczuła wstrząsy. Widać je również po trzęsącej się kamerze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeszcze większe wrażenie robi nagranie zarejestrowane przez kamerę samochodową na jednej z ulic w Nowym Jorku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Piątkowe wstrząsy przywołały wspomnienia trzęsienia ziemi z 23 sierpnia 2011 roku, które wstrząsnęło dziesiątkami milionów ludzi od stanu Georigia po Kanadę. Trzęsienie o magnitudzie 5,8 w skali Richtera było najsilniejszym trzęsieniem, jakie nawiedziło Wschodnie Wybrzeże od czasów II wojny światowej. Epicentrum znajdowało się wówczas w Wirginii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić