Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Trzęsienie ziemi w Japonii. Nie żyją 3 osoby, ponad 200 rannych

28

Wśród ofiar jest 9-letnia dziewczynka i jej 80 letni dziadek, którzy zostali przygnieceni przez walące się ściany budynku. Ziemia zatrzęsła się w rejonie Osaki z magnitudą 6,1.

Trzęsienie ziemi w Japonii. Nie żyją 3 osoby, ponad 200 rannych
(PAP)

Szczegóły dotyczące trzeciej ofiary nie zostały jeszcze upublicznione. Oprócz 3 ofiar śmiertelnych trzęsienie spowodowało, że do szpitali trafiło ponad 200 osób. Część z nich jest w bardzo ciężkim stanie. Możliwe, że liczba ofiar ulegnie zmianie.

Priorytetem jest obecnie oszacowanie szkód i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Osaki, gdzie doszło do największych zniszczeń, w tym - pożarów i zalań budynków wodą - powiedział premier Shinzo Abe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dokładne oszacowanie liczby zaginionych jest obecnie bardzo trudne. Ziemia zatrzęsła się w Osace ok. godz. 8 rano lokalnego czasu (1 w nocy w Polsce), czyli w czasie, gdy ludzie zmierzali do pracy. To utrudnia wszelkie szacunki - informuje Global News.

Nie odnotowano też żadnych wychodzących poza normalność sytuacji w elektrowniach jądrowych w Mihamie, Takahamie i Ohi, działających w tym regionie - zaznaczył szef kancelarii japońskiego rządu Yoshihide Suga.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W całym regionie wstrzymano tymczasowo ruch kolejowy. Nie działa też tamtejsze metro - wszystkie stacje są pozamykane. Firma Kansai Electric Power podała, że ok. 170 tys. gospodarstw domowych było pozbawionych dostępu do prądu.

Silne trzęsienie zniszczyło też kilka budynków w centrum Osaki. Kilka mniejszych domów dotknęły pożary. Koncerny Honda i Mitsubishi Motors zawiesiły okresowo produkcję krajową. Japonia to jeden z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata. Ok. 20 proc. trzęsień o magnitudzie przynajmniej 6 przypada właśnie na ten kraj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Pacyficzny Pierścień Ognia daje o sobie znać
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić