Turcja. 116-latka ciężko zachorowała na COVID-19. Stało się coś niewiarygodnego

286

Ayse Karatay zaraziła się koronawirusem, a stan 116-latki stał się na tyle poważny, że konieczny był pobyt w szpitalu. Ku radości rodziny i przyjaciół z czasem Karatay zaczęła wracać do zdrowia. Nie jest jednak najstarszą osobą, która wyszła z COVID-19.

Turcja. 116-latka ciężko zachorowała na COVID-19. Stało się coś niewiarygodnego
Ayse Karatay miała 116 lat, gdy zachorowała na COVID-19. Turczynce udało się wrócić do zdrowia (YouTube, Medya Midas)

Ayse Karatay mieszka w Emirdag w zachodniej Turcji. Zarażenie koronawirusem potwierdzono u 116-latki w ubiegłym miesiącu – seniorka wykonała test, który dał pozytywny wynik.

116-latka z Turcji zachorowała na COVID-19. Udało jej się wyzdrowieć

Przed zakażeniem Ayse Karatay otrzymała pierwszą dawkę Sinovac, chińskiej szczepionki na COVID-19. 116-latka podejrzewa, że zaraziła się koronawirusem od jednego z członków rodziny.

Ze względu na swój zły stan zdrowia oraz zaawansowany wiek Ayse Karatay trafiła do szpitala w Eskisehir. Przez trzy tygodnie przebywała na oddziale intensywnej terapii, jednak – ku uldze rodziny – z czasem zaczęła czuć się coraz lepiej.

Moja matka zachorowała w wieku 116 lat i przez trzy tygodnie przebywała na oddziale intensywnej terapii. Obecnie jej stan zdrowia jest bardzo dobry i czuje się coraz lepiej – potwierdził syn seniorki w rozmowie z agencją informacyjną Demiroren.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w szkołach. Czy dzieci będą bezpieczne? Prof. Simon odpowiada

Ayse Karatay jest jedną z najstarszych osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Obecnie rekord należy do 117-letniej siostry Andre, francuskiej zakonnicy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić