aktualizacja 

Poruszenie na greckiej wyspie. Wstrząsające, co odkrył jeden z turystów

95

U wybrzeży greckiej wyspy Koufonisii znaleziono torby, w których znajdowały się szczątki dwóch osób. Ciała są w stanie zaawansowanego rozkładu. Lekarze orzekli wstępnie, że to osoba dorosła i nastolatek. Nie żyją od co najmniej roku.

Poruszenie na greckiej wyspie. Wstrząsające, co odkrył jeden z turystów
U brzegu Koufonisii znaleziono ciała dwóch osób. (Getty Images)

Ciała zostały odnalezione w sobotę, krótko po godzinie 18:30. Turysta z Włoch, który przepływał jachtem w pobliżu greckiej wyspy Koufonisii zauważył dziwnie wyglądające torby, w których znajdowały się szczątki.

Ludzkie szczątki u brzegu greckiej wyspy

Mężczyzna poinformował o swoim znalezisku Straż Przybrzeżną z Zarządu Portu Naxos. Ta natychmiast przybyła na miejsce.

Zarząd Portu Naxos został dziś w południe poinformowany przez osobę prywatną o znalezieniu dwóch ciał w stanie zaawansowanego rozkładu, unoszących się w morzu, w obszarze morskim plaży Fykio - przekazała straż.

Torby zostały przewiezione do szpitala Naxos. Tam potwierdzono, że w środku znajdują się ludzkie szczątki. Dyrektor placówki Vassilis Raptakis stwierdził, że ciała należą do ​​osoby dorosłej i nastolatka. Ustalono, że nie żyją co najmniej od roku.

Oba ciała są w stanie zaawansowanego rozkładu (prawie całkowicie rozłożone) i początkowo sądzono, że należą do zwierząt. Zostały z nich praktycznie same szkielety. Teraz ciała wysłano do Pireusu, gdzie przejdą badania w zakładzie medycyny sądowej.

Koufonisia to tak naprawdę dwie wyspy: Pano i Kato. Wchodzą w skład archipelagu greckich Cyklad, a ponieważ dzieli je około 200 metrów, to traktuje się je jako jedność. Zamieszkana jest tylko jedna z wysp - Pano. Żyje tam około 400 osób. Koufonisia charakteryzuje się pięknymi, szerokimi plażami oraz turkusową wodą. To popularny kierunek wakacyjnych wycieczek.

Zobacz także: Czy Ukraina jest w stanie obronić się przed Rosją? Ekspert: Ukraina nie ma szans na skuteczne działanie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić