Wakacyjne "obrzydlistwo". Czytelnik nie wytrzymał, przysłał nam zdjęcie

1417

Wielu turystom zdarza się przysnąć podczas męczącej podróży. Ważne jednak, żeby nie uprzykrzać w ten sposób wyprawy innym pasażerom. Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na problem spania w samolocie z nogami na siedzeniu. Ocenił, że to zwykły brak kultury osobistej.

Wakacyjne "obrzydlistwo". Czytelnik nie wytrzymał, przysłał nam zdjęcie
Kładzenie bosych stóp na siedzeniu nie jest dobrym pomysłem (o2)

Spanie w samolocie nie wydaje się niczym niezwykłym. Niekiedy wolnych miejsc na pokładzie jest na tyle dużo, że aż kusi, aby rozłożyć się na kilku siedzeniach i zdrzemnąć wygodnie w pozycji leżącej. W takiej sytuacji warto jednak zawsze zadbać o komfort innych podróżnych.

Położyła bose stopy na siedzeniu. "Obrzydlistwo"

Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia z samolotu wracającego do Polski z Włoch. Zwrócił przy tym uwagę na problem braku kultury osobistej u niektórych pasażerów. Pan Jacek podkreślił, że kładzenie brudnych skarpetek na siedzeniu kłóci się z podstawowymi zasadami higieny.

Lot miał trwać trochę ponad 2 godziny. Niektórzy pasażerowie byli tak zmęczeni, że musieli zająć 3 miejsca, aby przespać się po urlopie.

Szczytem wszystkiego była pasażerka, która położyła na siedzeniu bose stopy, z których na fotel odpadały kawałki skóry. Obrzydlistwo. Dodam, że jak wstała, to "pamiątki" pozostały – pisze oburzony pan Jacek.

Kładzenie stóp na siedzeniu podczas podróży. "Brak kultury osobistej"

Zdaniem czytelnika, tego typu zachowania to "niestety stały widok na pokładach samolotów". Problem nie dotyczy jednak tylko podróży lotniczych. Śpiąc w miejscu publicznym, nie należy kłaść nóg na siedzeniach, niezależnie od tego, czy mówimy o samolocie, pociągu lub autobusie.

Jak pokazują badania, na naszych stopach żyje najwięcej bakterii. Ponadto, to właśnie ta część naszego ciała jest najczęściej narażona na infekcje grzybiczne. Dlatego też odpoczywając po męczącym dniu, warto zadbać o to, by nie narażać na dyskomfort innych podróżnych.

Obejrzyj także: Problematyczne pękające pięty. Domowe sposoby na ich pielęgnację

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić