Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Tusk o zabójstwie Adamowicza. "Nie zapomnimy"

16

13 stycznia 2021 roku mija druga rocznica od tragicznego finału WOŚP, podczas którego prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został raniony nożem. Donald Tusk zauważa, że do tej pory nie rozpoczął się proces sprawcy.

Tusk o zabójstwie Adamowicza. "Nie zapomnimy"
"Nie zapomnimy ani ofiary, ani sprawców" - Donald Tusk o śmierci Pawła Adamowicza (Getty Images)

Donald Tusk: "Nie zapomnimy ani ofiary, ani sprawców"

Donald Tusk przypomniał, że nadal nie rozpoczął się proces zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nikt też nie postawił do odpowiedzialności osób nawołujących do nienawiści.

Minęły dwa lata od tragicznego zamachu na Pawła Adamowicza, a proces jego zabójcy nawet się nie rozpoczął. Bezkarni pozostają też organizatorzy nagonki ich polityczni patroni, a nienawiść wciąż wylewa się z mediów publicznych. Nie zapomnimy ani ofiary, ani sprawców - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas finału WOŚP, 13 stycznia 2019 roku, został raniony nożem przez Stefana W. Choć trafił szybko do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Zmarł dzień później.

Paweł Adamowicz miał zaledwie 53 lata, gdy zginął. Urząd prezydenta Gdańska piastował od 1998 roku. Wcześniej przez 4 lata był przewodniczącym Rady Miasta.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić