Twardy lockdown na Wielkanoc? Rząd zdecydował

7

Jak będą wyglądały restrykcje na Wielkanoc 2021? Rząd podjął decyzję i w czwartek przedstawił nowe obostrzenia dla całej Polski. Premier i minister zdrowia zwrócili się z apelem do Polaków.

Twardy lockdown na Wielkanoc? Rząd zdecydował
Jak będzie wyglądała Wielkanoc? (Pixabay)

Rząd ogłosił w czwartek nowe obostrzenia, które będą trwały od 27 marca do 9 kwietnia. Większość sklepów zostanie zamkniętych, a rząd zaapelował o ograniczenie przemieszczania się. Jak zatem będą wyglądały święta Wielkanocne?

Wielkanoc 2021. Nowe obostrzenia

Chcę zaapelować do ludzi, by te święta Wielkanocne spędzić w gronie najbliższej rodziny. To trudna decyzja, bo te święta mają przynosić radość, ale podkreślę, walczymy o zdrowie i życie obywateli - powiedział Mateusz Morawiecki.

Kościoły na Wielkanoc nadal będą otwarte, jednak zostanie zmniejszona liczba osób, które będą mogły przebywać na mszach i innych uroczystości. Od 27 marca do 9 kwietnia będzie to 1 osoba na 20 mkw. Zaleca się także zachowanie 1,5 metra odstępu od innych osób.

Rząd zaleca także, aby w święta ograniczyć swoją mobilność. Najlepiej, aby każdy spędził Wielkanoc tylko w gronie najbliższej rodziny.

Ważną kwestią jest Wielkanoc. Zalecamy, by spędzić te święta w gronie domowników. Ważnym zagadnieniem jest także kwestia tego okresu dwóch tygodni, gdy widzimy, że miejsca pracy są głównym ogniskiem zakażeń. Rekomendujemy, by stanowczo przejść na pracę zdalną - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oprócz ograniczeń w kościołach rząd zdecydował się ograniczyć liczbę klientów w sklepach spożywczych. Zostaną także zamknięte sklepy meblowe i budowlane.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk chory na COVID. Paradoks wyjaśniony
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić