Po pandemii będzie jak w PRL-u? Sensacyjny pomysł rządu

158

Zaskakujące, nad czym pracują premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Gowin. Okazuje się, że po głowach chodzi im wprowadzenie bonów. Miałoby to pomóc gospodarce w podniesieniu się z kolan po pandemii koronawirusa.

Po pandemii będzie jak w PRL-u? Sensacyjny pomysł rządu
Rząd szykuje pakiet bonów (PAP)

"Fakt" zauważa, że pierwszy krok tak naprawdę został już wykonany. Chodzi oczywiście o wprowadzenie bonu turystycznego na wypoczynek dla każdego dziecka.

Tabloid podaje, że teraz pracuje się nad wdrożeniem kolejnych bonów. Miałyby dotyczyć mieszkań, gastronomii czy nawet służby zdrowia!

Bon mieszkaniowy - pomoc z rządu dla młodych

Koncepcja zakłada wsparcie dla młodych, którzy nie posiadają własnego mieszkania, a ponadto nie stać ich na kredyt. Państwo miałoby dopłacać drugie tyle do wkładu własnego przy zakupie mieszkania na kredyt, a także do wkładu do mieszkania spółdzielczego.

Bon gastronomiczny - najnowszy pomysł Jarosława Gowina

Tutaj wsparcie polegałoby na tym, że pracodawcy przekazywaliby swoim pracownikom bon gastronomiczny do wykorzystania w barach, restauracjach i fast foodach. Możliwości jest wiele, a jedna z nich zakłada, że jeśli pracodawca sfinansowałby bon w wysokości 100 zł, to drugie tyle dokładałoby państwo.

Bon na zasiedlenie - wsparcie na przeprowadzkę

To rozwiązanie tak naprawdę już funkcjonuje. Póki co z takiej pomocy korzystają osoby bezrobotne, które chcą się przeprowadzić do innego miasta za pracą. Wsparcie wynosi dwukrotność średniej pensji, a więc około 10 tys. złotych. Urzędnicy chcą rozszerzyć ten program.

Bon profilaktyczny, czyli masowe badania

Rząd myśli o tym, by po pandemii przebadać wszystkich Polaków po 40. roku życia. Każdy miałby zapewniony bezpłatny pakiet podstawowych badań.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić