Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Po pandemii będzie jak w PRL-u? Sensacyjny pomysł rządu

120
Podziel się

Zaskakujące, nad czym pracują premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Gowin. Okazuje się, że po głowach chodzi im wprowadzenie bonów. Miałoby to pomóc gospodarce w podniesieniu się z kolan po pandemii koronawirusa.

Po pandemii będzie jak w PRL-u? Sensacyjny pomysł rządu
Rząd szykuje pakiet bonów (PAP)
bEUkIKnF

"Fakt" zauważa, że pierwszy krok tak naprawdę został już wykonany. Chodzi oczywiście o wprowadzenie bonu turystycznego na wypoczynek dla każdego dziecka.

Tabloid podaje, że teraz pracuje się nad wdrożeniem kolejnych bonów. Miałyby dotyczyć mieszkań, gastronomii czy nawet służby zdrowia!

bEUkIKnH

Bon mieszkaniowy - pomoc z rządu dla młodych

Koncepcja zakłada wsparcie dla młodych, którzy nie posiadają własnego mieszkania, a ponadto nie stać ich na kredyt. Państwo miałoby dopłacać drugie tyle do wkładu własnego przy zakupie mieszkania na kredyt, a także do wkładu do mieszkania spółdzielczego.

Bon gastronomiczny - najnowszy pomysł Jarosława Gowina

Tutaj wsparcie polegałoby na tym, że pracodawcy przekazywaliby swoim pracownikom bon gastronomiczny do wykorzystania w barach, restauracjach i fast foodach. Możliwości jest wiele, a jedna z nich zakłada, że jeśli pracodawca sfinansowałby bon w wysokości 100 zł, to drugie tyle dokładałoby państwo.

bEUkIKnN

Bon na zasiedlenie - wsparcie na przeprowadzkę

To rozwiązanie tak naprawdę już funkcjonuje. Póki co z takiej pomocy korzystają osoby bezrobotne, które chcą się przeprowadzić do innego miasta za pracą. Wsparcie wynosi dwukrotność średniej pensji, a więc około 10 tys. złotych. Urzędnicy chcą rozszerzyć ten program.

bEUkIKnO

Bon profilaktyczny, czyli masowe badania

Rząd myśli o tym, by po pandemii przebadać wszystkich Polaków po 40. roku życia. Każdy miałby zapewniony bezpłatny pakiet podstawowych badań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUkIKoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
erer
miesiąc temu
Taa... i z bonem pójdziemy do baru mlecznego na manianę albo miskę ryżu. Tylko, że barów mlecznych praktycznie już nie ma
covid
miesiąc temu
bon to dobrowolne testy ludzi po wyszczepianiu ...
Goldengecko
3 miesiące temu
To może by tak budowa mieszkań socjalnych dla młodych bo ceny mieszkań będą zaraz takie że te 50% wkładu będzie jak teraz cena 100% mieszkania
bEUkIKoj
eter
3 miesiące temu
Bon to kolejne puste pieniądze wpompowane na rynek. Inflacja!
Leonard Borow...
5 miesięcy temu
Premier Morawiecki i zombie Niedzielski nie podlegają polskiemu prawu karnemu... Kim oni są?
Leonard Borow...
5 miesięcy temu
Tak właśnie funkcjonowała komuna. Rządzący Polską komuniści, ostatecznie rozpier...ą gospodarkę. Zniszczą ekonomię, mechanizmy rynkowe i wartość pieniądza. Kogo ja popierałem...
iza
8 miesięcy temu
kiedys tez dostawalam bony w postaci kartek na mieso cukier zle mi sie to kajarzy
Cóż
8 miesięcy temu
Kaczyński uwielbiał te czasy.
odlecieli kom...
8 miesięcy temu
bon do Pewex-u i kartki na cukier ..., ale to już było.
Aneta
8 miesięcy temu
co wy wszyscy tam bierzecie????-podzielcie się.Chcecie nas wszystkich ubezwłasnowolnić!!!zrobić z nas marionetki!!!to jest chore powinniście się leczyć albo powinien ktoś z wami porządek zrobić.bon dla nas a oni pierwsza ligo -zakupy bez kolejek, bonów,dostęp do lekarzy specjalistów-a inni niech zginą...
bez szyderstw
8 miesięcy temu
Jest szansa że kraje Europy zachodniej nie zechcą sponsorować kwaczystanu i z miliardów na tzw "odbudowę po pandemii" zostanie tylko zero w rządzie.
gosc480
8 miesięcy temu
My nie potrzebujemy zadnych datków i bonów. Dajcie ludziom normalnie pracowac i prowadzic biznesy, przestancie ciemiężyć setkami podatków i przestancie rzucac kłody pod nogi na kazdym kroku. Wtedy bedziemy wiecej zarabiac i wiecej płacic pracownikom i kazdy bedzie zadowolony, nie musicie byc az tak nieprawdopodobnie pazerni na kase złodzieje.
Zocha+
8 miesięcy temu
Bon monopolowy% popieram
bEUkIKob
piniondze to ...
8 miesięcy temu
niech sie sami przebadają ,najlepiej na psychiatrii
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić