Angelika Karpińska| 

Twierdził, że koronawirus to mistyfikacja. Jego żona zmarła na COVID-19

282

Taksówkarz z Florydy, który uważał, że koronawirus to oszustwo stworzone przez rząd, stracił żonę. 46-letnia kobieta zmarła na COVID-19.

Twierdził, że koronawirus to mistyfikacja. Jego żona zmarła na COVID-19
Małżeństwo z USA wierzyło w teorie spiskowe dotyczące koronawirusa (Facebook)

Brian Hitchens i jego żona Erin wierzyli w teorie spiskowe, o których przeczytali na Facebooku. Sądzili, że koronawirus to oszustwo stworzone przez rząd lub jest powiązany z siecią 5G.

Na początku pandemii para nie przestrzegała zaleceń zdrowotnych. Brian nadal pracował jako taksówkarz i nie stosował się do zasad dystansu społecznego ani nie nosił maseczki.

W maju para zachorowała na COVID-19. Początkowo nie szukali pomocy medycznej, ale w końcu z powodu złego stanu zdrowia oboje trafili do szpitala.

Nie wierzyli w koronawirusa. Kobieta nie żyje

Brian po jakimś czasie wyzdrowiał, ale jego żona, która chorowała na astmę, była w ciężkim stanie. W tym miesiącu kobieta zmarła. Brian powiedział BBC News, że "żałuje, że nie słuchał od początku" i ma nadzieję, iż jego żona mu wybaczy.

To prawdziwy wirus, który w różny sposób wpływa na ludzi. Nie mogę zmienić przeszłości. Mogę żyć tylko dzisiaj i dokonywać lepszych wyborów na przyszłość. Ona już nie cierpi, ma spokój. Tęsknię za nią, ale wiem, że jest w lepszym miejscu - powiedział wdowiec.

Lekarze i eksperci ostrzegają, że plotki, teorie spiskowe i złe informacje zdrowotne dotyczące koronawirusa mogą mieć tragiczne skutki. Zwłaszcza że w mediach społecznościowych rozpowszechniane są teorie antyszczepionkowe.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Senator Jan Filip Libicki wspomina chorobę

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić