Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

"Twórca mRNA" zbanowany na Twitterze. Szerzył dezinformacje o koronawirusie

514
Podziel się:

Robert Malone nie będzie dłużej głosić swoich przekonań na Twitterze. Powód? Określający sam siebie twórcą technologii mRNA Malone wykorzystywał portal społecznościowy, aby szerzyć tezy niezgodne z nauką. W tym – na temat pandemii koronawirusa.

"Twórca mRNA" zbanowany na Twitterze. Szerzył dezinformacje o koronawirusie
Robert Malone jest samozwańczym twórcom technologii mRNA (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, 2021 VCG)

Decyzję Twittera skomentował m.in. Nick Mark. Pracujący na oddziale intensywnej terapii pulmonolog nie krył zadowolenia, że Robert Malone nie będzie mógł dłużej szerzyć dezinformacji na tematy naukowe.

Twitter zbanował notorycznego siewcę dezinformacji. Prawie wszystko, co napisał ten facet, było nieprawdziwe, poczynając od jego bio na Twitterze, zgodnie z którym "wymyślił terapię RNA" – podkreślał Nick Mark na Twitterze.

Robert Malone zbanowany na Twitterze. Szerzył dezinformację

Według ustaleń portalu Konkret24 Robert Malone propagował wśród opinii publicznej niezgodę na szczepienie dzieci przeciwko COVID-19. Opublikował on m.in. nagranie, na którym deklarował się jako "generalny" zwolennik przyjmowania preparatu, jednocześnie dowodząc, że niesie to dramatyczne skutki dla stanu zdrowia.

Najbardziej niepokoi mnie, że kiedy te szkody już wystąpią, nie da się odwrócić ich konsekwencji. Szczepienia przeciwko COVID-19 to najbardziej radykalny eksperymenty medyczny w historii ludzkości – przekonywał Robert Malone na jednym z nagrań.

Działalność Roberta Malone'a była tym niebezpieczniejsza, że pseudonaukowiec posiadał szerokie grono zwolenników. Tylko wspomniane wyżej nagranie obejrzało niespełna 400 tys. osób. Swój autorytet naukowy Malone opierał przede wszystkim na fałszywej informacji, że jest twórcą technologii mRNA.

Trudno przypisać jednej osobie taką zasługę. To nadużycie. To kumulacja pracy wielu osób – podkreślał w rozmowie z Konkret24 Piotr Rzymski z Zakładu Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Zobacz także: Zobacz też: Lekarz krytykuje brak działań rządu. „Najwyższy czas, żeby coś zrobić”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(514)
Sylwester
5 miesięcy temu
Po pierwsze, Pan doktor jest zaszczepiony. Wykonał na sobie szczepienie o czym publicznie powiedział. Dlaczego? Ponieważ ma ponad 60 lat a wiec jest w grupie zagrożonej. Po drugie jego praca nad mRNA, dotyczyła myszy i od czasu jej opublikowania, w tej technologii doszło do niewyobrażalnych zmian.
Dastov
5 miesięcy temu
Twitter wszechmogący i wszechwiedzący
Jkl
5 miesięcy temu
Jeżeli myślisz, że ci rządzący tym krajem psychop@ci chcą Twojego dobra w jakimkolwiek aspekcie Twojego życia, a w szczególności Twojego zdrowia, to postradałeś zmysły.
Guj
5 miesięcy temu
Cenzurują każdą prawdę na temat tej wymyślonej „pandemii”. Wy tez jesteście w tym dobrzy. Pamietajcie, że niedługo wszyscy zostaniecie za to sprawiedliwie osądzeni i ukarani.
JKM
5 miesięcy temu
na szczęście tlen poda ci całą prawdę jak na talerzu
Janusz
5 miesięcy temu
No i po problemie. Eksperyment można kontynuować.
Pozdrawiam
5 miesięcy temu
Twórca technologi został zbanowany bo powiedział do czego to doprowadzi. A producenci, którzy są odpowiedzialni za zyski wiedzą lepiej i mają w poważaniu prawdę. Co to oznacza? System w jakim żyjemy jest od zarabiania nawet kosztem naszego życia! A ludzie jak nie umieją myśleć samodzielnie są tylko pożytecznymi idiotami. Sami chcą rozstać się z tym ziemskim obcowaniem - to się nazywa selekcja naturalna.
Hehe
5 miesięcy temu
Medyczne korpo płaci grube miliony żeby uciszac niewygodnych ludzi. Jak tam szczepy przygotowani na czwarta dawkę?
Krolestwo kla...
5 miesięcy temu
Jak pomysle ile kasy niektorzy biora za propagande tego swiruska to ubolewam ze nam daja 100 zl albo hulajnoge za szczepienie Walcza od dwoch lat z pandemia Gdzie ona jest ta pandemia ? Ten kto rzadzi swiatem niesamowitym klamczuchem jest
nick
5 miesięcy temu
Nie szczepcie się - grabarze też chcą jeździć mercedesami...
Bruce Lee
5 miesięcy temu
Chyba jak coś wynalazł to wie o czym mówi, ale szczepany wolą słuchał billa filantropa zbawcę świata, ech.. Wszystko wyjdzie w praniu jak to mówią. Dużo Zdrowia ludzie w Nowym Roku.
Dobrze
5 miesięcy temu
byłoby usłyszeć uzasadniony solidnymi naukowymi badaniami dowód na nieszkodliwość szczepienia przeciw covid różnymi rodzajami preparatów. Szczególnie ważne przy szczepienia dzieci, młodzieży
Lekarz
5 miesięcy temu
Wystarczy go zarazić podając covid-19 lub nowszą wersję i poczekać. Codziennie słyszę "jaki ja byłem głupi" wypowiedziane zadyszanym głosem. Po kilku dniach stwierdzamy zgon i zaraz pojawia się kolejny pewny, że to tylko grypka. Bo covida nie ma. A my padamy na twarz z przemęczenia. Nie ma leków na covid. Jest tylko próba leczenia.
t31
5 miesięcy temu
SZCZEPIONKA TO JEST PiECzęĆ antyCHRYSTA
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić