aktualizacja 

"Twórca mRNA" zbanowany na Twitterze. Szerzył dezinformacje o koronawirusie

977

Robert Malone nie będzie dłużej głosić swoich przekonań na Twitterze. Powód? Określający sam siebie twórcą technologii mRNA Malone wykorzystywał portal społecznościowy, aby szerzyć tezy niezgodne z nauką. W tym – na temat pandemii koronawirusa.

"Twórca mRNA" zbanowany na Twitterze. Szerzył dezinformacje o koronawirusie
Robert Malone jest samozwańczym twórcom technologii mRNA (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, 2021 VCG)

Decyzję Twittera skomentował m.in. Nick Mark. Pracujący na oddziale intensywnej terapii pulmonolog nie krył zadowolenia, że Robert Malone nie będzie mógł dłużej szerzyć dezinformacji na tematy naukowe.

Twitter zbanował notorycznego siewcę dezinformacji. Prawie wszystko, co napisał ten facet, było nieprawdziwe, poczynając od jego bio na Twitterze, zgodnie z którym "wymyślił terapię RNA" – podkreślał Nick Mark na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Robert Malone zbanowany na Twitterze. Szerzył dezinformację

Według ustaleń portalu Konkret24 Robert Malone propagował wśród opinii publicznej niezgodę na szczepienie dzieci przeciwko COVID-19. Opublikował on m.in. nagranie, na którym deklarował się jako "generalny" zwolennik przyjmowania preparatu, jednocześnie dowodząc, że niesie to dramatyczne skutki dla stanu zdrowia.

Najbardziej niepokoi mnie, że kiedy te szkody już wystąpią, nie da się odwrócić ich konsekwencji. Szczepienia przeciwko COVID-19 to najbardziej radykalny eksperymenty medyczny w historii ludzkości – przekonywał Robert Malone na jednym z nagrań.

Działalność Roberta Malone'a była tym niebezpieczniejsza, że pseudonaukowiec posiadał szerokie grono zwolenników. Tylko wspomniane wyżej nagranie obejrzało niespełna 400 tys. osób. Swój autorytet naukowy Malone opierał przede wszystkim na fałszywej informacji, że jest twórcą technologii mRNA.

Trudno przypisać jednej osobie taką zasługę. To nadużycie. To kumulacja pracy wielu osób – podkreślał w rozmowie z Konkret24 Piotr Rzymski z Zakładu Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Zobacz także: Zobacz też: Lekarz krytykuje brak działań rządu. „Najwyższy czas, żeby coś zrobić”
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić