Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Sposób na pandemię? Dr Basiukiewicz: "Znieść kwarantannę"

15
Podziel się:

Dr Paweł Basiukiewicz był gościem Polsatu, gdzie rozmawiano w środę o sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Kardiolog uważa, że powinniśmy zmienić podejście do izolacji, a właściwie nie izolować się w ogóle.

Sposób na pandemię? Dr Basiukiewicz: "Znieść kwarantannę"
Dr Paweł Basiukiewicz. (Facebook)

W środowym wydaniu "Gościa Wydarzeń" pojawili się reumatolog dr Bartosz Fiałek oraz kardiolog dr Paweł Basiukiewicz. Obaj specjaliści komentowali obecną sytuację epidemiologiczną.

Sama liczba 700 niewiele nam mówi, bo nie wiemy ile z tych zgonów było spowodowanych koronawirusem, a ile innymi czynnikami. Bardzo trudno jest odseparować fakcję zgonów spowodowanych ściśle przez COVID-19 od reszty. Mamy bardzo niewiarygodne dane i nie potrafimy się nimi posługiwać - mówił kardiolog dla Polsatu.
Cała liczba zgonów ponadnormatywnych może zostać przykryta zgonami pozaszpitalnymi i to powinno nas zastanowić w kontekście funkcjonowania służby zdrowia - mówił dr Basiukiewicz, przypominając, że w 2020 roku do 70 tys. zgonów doszło poza szpitalem, gdy w innych warunkach mogliby otrzymać należytą pomoc w placówce.

Zauważa jednak przy tym, że problem ten nie dotyczy jedynie Polski, ale i całego świata. Jakie widzi więc rozwiązanie dr Basiukiewicz?

Za wszelką cenę musimy zmienić paradygmat izolowania każdego pozytywnego wyniku, zmienić podejście do kwarantanny, a w zasadzie w ogóle powinniśmy ją znieść w obliczu wirusa, który mimo wszystko się rozprzestrzenia - mówi dla Polsatu dr Basiukiewicz.

Kontrowersje w Polsacie

Pojawienie się lekarza w programie Polsatu wywołało spore kontrowersje. Do występu odniósł się m.in. były dziennikarz TVP, a obecnie działacz związków zawodowych Piotr Szumlewicz. - Skandal w Polsat News. Rymanowski promuje sekciarskiego pseudouczonego, który (...) chce zniesienia wszelkich obostrzeń. Wstyd, że w kraju, w którym epidemia zabija najwięcej ludzi w UE, promowane są takie bzdury - napisał na Twitterze.

Zobacz także: Bunt w klubie PiS. Wymijająca reakcja rzecznika
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Tuw
5 miesięcy temu
A kto to jest ten jakiś tam szumlewicz ?
Poprawda
5 miesięcy temu
Popatrzcie każdego lekarza który wyraża inne zdanie na temat tego cyrku krytykują i szkalują..... Pieknie dzis traktuje sie ludzi którzy są prawdomówni.....
Pytam się
5 miesięcy temu
Czy jak puszczam bąka to z wirusem czy bez???
Komar
5 miesięcy temu
No nareszcie w Polsacie dopuściliście kogoś mądrzejszego niż doktorka-celebrytę.
Komar
5 miesięcy temu
pokażcie mi dowody że wirus przechodzi tylko przez usta i nos bo to są brednie.
Komar
5 miesięcy temu
A proszę udowodnić co dają maseczki na nosie,przecież wirusy przedostają się wszędzie przez oczy,skórę i odbyt.Niedouczeni???
Puk puk
5 miesięcy temu
Gdyby wszyscy nosili maseczki i to prawidłowo to może nie byłoby tematu. Tego wirusa i następnych.
Kinda
5 miesięcy temu
Ten człowiek czyli lekarz jest bardzo dziwny i gada głupoty. Broń mnie Panie Boże od takich lekarzy.
Adi
5 miesięcy temu
Uwaga. Delta i omikron się połączyły i powstał nowy superwirus delmikron
Normalna
5 miesięcy temu
W sumie to ma rację, by znieść izolację. To właśnie przez te kwarantanny ludzie nie chcą się zgłaszać do lekarzy i badać, bo zamkną ich i ich rodziny na dwa tygodnie bez możliwości wyjścia po leki, chleb czy wyrzucenia śmieci a może i zakażą w gospodarstwach dojenia krów bo przecież potem musi to mleko przekazać dalej, więc czemu się dziwić, że izolacja jest bezsensowna? Jak się nie zgłosi to go nie zamkną w domu bez pomocy.
Taka jedna
5 miesięcy temu
Wreszcie jakiś normalny lekarz.
Mia
5 miesięcy temu
Obaj panowie konczyli tę samą medycynę, więc mają tę samą wiedzę. Ktory kłamie i dlaczego?
metall
5 miesięcy temu
Komunista Szumlewicz oczywiście jest przeciw. Chociaż generalnie oczywiście jest zagorzałym zwolennikiem i obrońcą podstawowych praw człowieka jak wolność słowa, wolność badań naukowych i prawo każdego człowieka do informacji ... tych z którymi zgadza się tow. Szumlewicz.
Greg
5 miesięcy temu
W normalnych czasach nie wysyłało się całej klasy na kwarantannę. Tylko dlatego, że jeden uczeń jest przeziębiony.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić