Tyle chcą za czereśnie w Niemczech. Szok! Aż chwycił za telefon

224

Drożyzna zaskakuje nas na każdym kroku. Dziennikarz "Faktu", przebywając w Niemczech, wstąpił do marketu sieci "EDEKA". Dostrzegł tam piękne czereśnie. Był w szoku, ile trzeba za nie zapłacić. Aż wyciągnął telefon z kieszeni i zrobił zdjęcie cenówki. Sami zobaczcie. Można się naprawdę zdziwić.

Tyle chcą za czereśnie w Niemczech. Szok! Aż chwycił za telefon
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Kamil_k2p)

Tabloid zdecydował się porównać tegoroczne ceny za czereśnie w Polsce, oraz w Niemczech. "Fakt" przypomniał, że niedawno ich reporter trafił na owe pyszne owoce w popularnej "Biedronce". Kilogram kosztował w tym - względnie tanim - supermarkecie prawie... 40 złotych!

Dodajmy, że na osiedlowym targowisku w Toruniu można załapać się na kilogram po 28 zł - informuje dziennik.

Niemieckie czereśnie nie takie drogie. Chwycił za telefon

"Fakt" podkreśla teraz, że w Stanach Zjednoczonych za pół kilograma czereśni trzeba obecnie zapłacić 5 dolarów (w przeliczeniu na walutę polską daje to ponad 20 zł).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Złe wieści dla amatorów owoców. Tak będą wyglądały ceny w tym sezonie

Tak więc, za oceanem kilogram tych owoców to kwota rzędu przeszło 40 zł. "To prawie tyle, co w Biedronce" - zaznacza tabloid.

Dziennik dodaje, że niedawno ich reporter był w Niemczech. W "EDEKA" - jednym z najdroższych supermarketów w tamtym kraju - dostrzegł kusząco wyglądające czereśnie.

Niemiec za kilogram czereśni pierwszej klasy zapłaci - uwaga - 35,44 zł! - podaje "Fakt".

Tabloid pokusił się o wyliczenia. "Portfele naszych sąsiadów są znacznie grubsze, bo przepaść między zarobkami po dwóch stronach Odry jest wyjątkowo duża" - zaznacza.

Kowalski z najniższą krajową zarabia 2,7 tys. zł na rękę. Jeśli wpadnie na pomysł, żeby wydać całą, miesięczną wypłatę na czereśnie z Biedronki, sprawi sobie 67,5 kg - dodaje.

Niemiec z minimalną pensją, czyli ok. 6 tys. 600 zł, będzie w stanie kupić w "EDEKA" prawie... 187 kg czereśni. "Różnica to aż 119,5 kg" - zauważa "Fakt". Jesteście zdziwieni?

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić