Tyle kosztuje msza św. w intencji bliskich. "Suma, która pozwoli na utrzymanie kapłana"

283

Mszę świętą można zamówić w dowolnej intencji. Zazwyczaj zamawiamy msze święte za zmarłych z naszych rodzin. Ile kosztuje zamówienie takiej mszy? Sanktuarium w Krośnie podało konkretną kwotę. Powinna to być suma, która pozwoli na utrzymanie kapłana przez jeden dzień. Zaskoczeni?

Tyle kosztuje msza św. w intencji bliskich. "Suma, która pozwoli na utrzymanie kapłana"
Sanktuarium w Krośnie podało konkretną kwotę za zamówienie mszy św. (Facebook)

"Zamawiając Mszę świętą za bliskie nam osoby, ofiarujemy im najlepszy prezent – duchowy dar. Modlitwa za innych jest najbardziej uniwersalnym darem, jakiego mogą udzielać sobie chrześcijanie" - czytamy na stronie Parafii Rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Krośnie.

W Sanktuarium w Krośnie można zamówić następujące msze święte: indywidualne, zbiorowe, gregoriańskie, do Dworu Niebieskiego, nowennowe, bezgodzinne, bezdatowe.

Przy zamawianiu intencji za bliskich składana jest ofiara pieniężna. Zazwyczaj ludzie dają "co łaska". Są jednak i takie parafie, w których ksiądz podaje konkretną kwotę. Na stronie internetowej Sanktuarium w Krośnie wskazano, że ofiara powinna wynosić 100 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego
Przy zamawianiu intencji składana jest ofiara pieniężna. Przeznaczona jest ona na utrzymanie kościoła i osób w nim posługujących, w szczególności kapłana odprawiającego Mszę św. To rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada. Ofiara pieniężna nie jest opłatą za Mszę – kapłan odprawia Mszę św. niezależnie od tej ofiary. Jej wysokość zależy od woli i możliwości zamawiającego intencję – zgodnie z tradycją powinna być to co najmniej taka suma, która pozwoli na utrzymanie kapłana przez jeden dzień - 100 zł. - czytamy na stronie Sanktuarium w Krośnie.

Parafia zaznacza też, że msze gregoriańskie oraz msze do Dworu Niebieskiego (intencję taką odprawia się codziennie przez 30 kolejnych dni) to de facto 30 mszy świętych odprawianych w kolejne dni.

Ofiara składana przy okazji takich mszy to zazwyczaj trzydziestokrotność ofiary jaką składamy za jedną mszę. Ofiarę można przekazać osobiście albo wpłacić przelewem na konto bankowe - wskazano na stronie.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić