Tyle zapłacisz za pobyt w izbie wytrzeźwień. Ceny dosłownie zwalają z nóg!

48

Zdecydowanie warto unikać tego miejsca. Jeśli jednak już do niego trafimy przez nasze wybryki, to musimy liczyć się ze sporą opłatą. Kwota za pobyt w izbie wytrzeźwień właśnie drastycznie wzrosła. Poznajcie nowe stawki! Będziecie zdziwieni.

Tyle zapłacisz za pobyt w izbie wytrzeźwień. Ceny dosłownie zwalają z nóg!
Izba wytrzeźwień. Zdjęcie poglądowe. (Screen:https://www.youtube.com/watch?v=wkZkafmJd68&t=376s) (YouTube)

Kto trafia do izby wytrzeźwień? Otóż te osoby, które są pod wpływem alkoholu i swoim zachowaniem m.in doprowadzają do "zgorszenia w miejscu publicznym lub zakładzie pracy". Dotyczy to też takich jednostek, gdzie na skutek ich silnego upojenia trunkami wysokoprocentowymi występuje zagrożenie zdrowia lub życia swojego, lub obcych.

Zapłacisz więcej za izbę wytrzeźwień

Osoba pod wpływem alkoholu trafia do izby wytrzeźwień na maksymalnie 48 godzin. Za swój pobyt w tym miejscu musi słono zapłacić. Teraz opłaty jeszcze mocniej podskoczyły do góry. Jak informuje "Fakt", można się o tym dowiedzieć z obwieszczenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Tabloid przypomina, że w 2022 roku za pobyt w "wytrzeźwiałce" trzeba było zapłacić maksymalnie 343,54 zł. Teraz pojawiły się spore zmiany. Od 7 lutego br. najwyższa z możliwych kwot została powiększona o.... prawie 50 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szpitale jak izby wytrzeźwień
Obecnie wynosi aż 393,01 zł. To wydatek sporo większy niż za nocleg w luksusowym czterogwiazdkowym hotelu. Na popularnym portalu z rezerwacjami znaleźliśmy oferty w tego typu miejscach zaczynające od ponad 100 złotych mniej - informują dziennikarze "Faktu".

"Wytrzeźwiałka" jak czterogwiazdkowy hotel. Stawki poszły mocno w górę

"Fakt" podaje, że na przykład za dobę w Focus Hotel Premium Warszawa trzeba zapłacić 277 zł, a w Warsaw Plaza Hotel czy Golden Tulip Warsaw Airport - 284 zł.

Najbliższa cena do aktualnej najwyżej za pobyt w izbie wytrzeźwień to cena za nocleg w Hotel Lord — Warsaw Airport. W przypadku tego miejsca liczą 390 zł za noc - podsumowują dziennikarze tabloidu.

Co uważacie na temat zmiany cennika za pobyt w izbie wytrzeźwień? Podzielcie się opinią w komentarzach.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić