Tak wyglądają wanny w hotelach. Obnażyli całą prawdę

10

Jak często kąpałeś się w hotelowej wannie lub brałeś w niej prysznic? Pewnie zdarzyło się przynajmniej kilka razy w życiu. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile bakterii ją pokrywa? Będziecie zdziwieni. Nawet z pozoru czysta i pachnąca armatura łazienkowa w hotelu, może kryć niezbyt przyjemne tajemnice.

Tak wyglądają wanny w hotelach. Obnażyli całą prawdę
Brud? Tiktokerka zasugerowała użycie foliowej wkładki do wanny hotelowej. (TikTok, @zoras.mom)

Jak pisze tabloid "The Sun", pewne badanie wykazało, że około 81 procent pobranych próbek z powierzchni hotelowych miało na sobie... fekalia. Natomiast znaczna większość przerozmaitych bakterii znajduje się niestety w łazienkach w hotelach, a konkretnie w wannach i brodzikach. Tiktokerzy podpowiadają użytkownikom, jak sobie poradzić, aby podczas kąpieli nie złapać żadnych chorób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mieszkał w hotelu przez miesiąc. Straszne, co po sobie zostawił

Stosuj specjalne wkładki do wanien i brodzików

Jedna z użytkowniczek TikToka @zoras.mom sugeruje, aby nie tracić siły i czasu na własnoręczne szorowanie wanny hotelowej przy pomocy detergentów (zanim się w niej umyjemy). Poleca szybsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Na każdy pobyt w hotelu radzi, by brać ze sobą socjalne foliowe wkładki. Przekonuje, że zapobiegają one przedostawaniu się brudu lub bakterii z wanny do ciała. Poprawi to też komfort naszej kąpieli w nieznanym miejscu. Kobieta nagrała wideo, jak należy wykorzystać to zabezpieczenie. Tiktokerka krok po kroku demonstruje jego montaż. Swój film opatrzyła komentarzem: "Ratunek dla łazienek hotelowych i wypożyczalni!"

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Filmik spotkał się z pozytywnymi opiniami internautów. Wielu z nich przyznało, że mają podobny problem. Często bowiem poddają w wątpliwość czystość hotelowych łazienek, w tym umywalek i wanien. Niekiedy już na sam ich odrażający widok chcą uciec. Niektórzy obiecali tiktokerce, że skorzystają z proponowanego przez nią rozwiązania.

Zdecydowanie bym tego spróbował. Kto zabiera ze sobą do hotelu wybielacz i szczotkę do szorowania… nie ja! - pisał pewien użytkownik.

Mikrobiolog Philip M. Tierno wypowiedział się specjalnie dla "The Sun" na temat hotelowych wanien. Przyznał, że chociaż na pierwszy rzut oka mogą one wyglądać na pachnące i wyszorowane (bo zazwyczaj obsługa stara się dbać o czystość), to w rzeczywistości pokrywa je gruba warstwa zarazków zwana biofilmem. Czym ona jest?

To prawie niewykrywalna warstwa bakterii, która przykleja się do wanien i innych powierzchni - powiedział fachowiec.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić